Суд у Москві залишив під вартою ще шість військовополонених моряків

Московський міський суд відмовив у звільненні із СІЗО ще п'ятьом українським військовополоненим морякам.

Постанову Лефортовський суду про продовження терміну утримання під вартою до жовтня залишили без зміни, повідомляє Центр журналістських розслідувань з посиланням на російські ЗМІ.

Таким чином, апеляційні скарги захисників Володимира Терещенка, Андрія Шевченка, Романа Мокряка, Андрія Оприска і Сергія Цибізова залишені без задоволення.

Раніше суд визнав законним продовження арешту Дениса Гриценка, Андрія Драча, В’ячеслава Зінченка, Михайла Власюка, Богдана Головаша і Сергія Попова.

У липні Лефортовський суд Москви продовжив термін утримання під вартою всім 24 морякам ще на три місяці.

Апеляційна інстанція Московського міського суду розглянула апеляційні скарги адвокатів шести військовополонених українських моряків і відмовилася виконати наказ Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо негайного їх звільнення.

Нагадаємо:

  • 25 травня Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав РФ негайно звільнити захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських моряків і кораблі. Таким чином, суд відповідно до Конвенції ООН з морського права задовольнив ключова вимога України у справі про тимчасові заходи, які повинна здійснити РФ.
  • 25 червня прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що питання про долю захоплених російським військовими в районі в Керченської протоки моряків і кораблів ВМСУ знаходиться за межами юрисдикції Міжнародного трибуналу ООН з морського права, який зажадав від Росії негайно відпустити українських військових і передати кораблі Україні.
  • До 9 липня слідче управління ФСБ висунуло обвинувачення в остаточній редакції всім 24 військовополоненим українським морякам.
  • 15 липня МЗС РФ повідомило, що обговорює з Україною обмін 24 захоплених в нейтральних водах Чорного моря військовополонених моряків ВМСУ.
  • 17 липня Лефортовський суд Москви продовжив до кінця жовтня термін утримання під вартою всім 24 українським військовополоненим морякам.
  • 23 липня військовополонені моряки почали ознайомлення з матеріалами кримінальної справи.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine