Землю храму ПЦУ в Сімферополі віддали Римо-католицькій церкві – архієпископ Климент

Земельну ділянку, виділену Сімферопольською міськрадою в 2013 році Кримській єпархії Української православної церкви Київського патріархату для будівництва храму, окупаційна «влада» Сімферополя передала римо-католицькій громаді для будівництва кафедрального собору.

Архієпископ Сімферопольський і Кримський ПЦУ Климент Фото: Facebook Валерий Балаян

Про це повідомив Центру журналістських розслідувань архієпископ Сімферопольський і Кримський Православної Церкви України Климент.

«Землю в Сімферополі, 0,5 га, яку було виділено під кафедральний собор Кримської Єпархії Православної Церкви України віддали римським католикам. Там буде костел з органом 17-го століття з Німеччини, управління єпархії та готель, навчальні класи», – зазначив владика Климент.

Він нагадав, що ця земельна ділянка на вулиці Київській поблизу тепер уже колишньої української гімназії була передана Кримській єпархії УПЦ КП 25 квітня 2013 року під будівництво кафедрального собору. Владика також показав Центру відповідну виписку з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно від 29 липня 2013 року.

Фото: investigator.org.ua

Фото: investigator.org.ua

Крім того, у коментарі виданню Крим.Реалії архієпископ Климент повідомив, що після анексії Криму він спробував переоформити цю землю за російським законодавством, яке де-факто діє на півострові, але цього так і не вдалося зробити. Пізніше на цю ділянку землю почали претендувати у Римо-католицькій церкві.

«Римо-католицька громада, яка була зареєстрована при Україні, шукала земельну ділянку. І їм її не давали. Потім в 2014 році з Петербурга приїжджає громадянин Росії, ксьондз католицький. Він починає активно шукати землю під своє управління єпархії. Він знав, що ця земля належить православним. Їм було запропоновано три земельні ділянки. Вони зупинилися на цій земельній ділянці, яка була раніше виділена кримської єпархії (УПЦ КП – ред.) під православний кафедральний собор. Римські католики зносять православної хрест і починають роботи по будівництву», – сказав владика.

Він додав, що намагався дізнатися у кримської «влади», кому належить земля, але відповіді так і не отримав.

«На мої запити до Аксенова повідомили, що «міністерство майнових і земельних відносин Криму» не знає, кому належить ця земля, і вона належить місту. А місто дало відповідь, що вони не скажуть, кому саме вони віддали цю земельну ділянку, оскільки це суперечить російському законодавству. А я повинен довести, що ця земельна ділянка належить мені», – сказав архієпископ.

Представник Римо-католицької Церкви в Криму отець Данило підтвердив виданню, що вони дійсно планують будівництво на вулиці Київській.

«В даний момент будівництво навіть не починалося. Земля міська, і у нас там тільки оренда. Ми плануємо побудувати кафедральний собор. Земля була отримана звичайною процедурою виділення землі релігійним організаціям. Ми отримали її ще давно», – сказав отець Данило, додавши, що не знає точно, яка ділянка належала Українській Православній Церкві.

Нагадаємо:

  • У лютому 2015 року «міська адміністрація» Сімферополя запропонувала архієпископу Сімферопольському і Кримському УПЦ КП Клименту добровільно відмовитися від ділянки площею 0,49 га на вул. Київській, виділеної в 2013 році під будівництво собору, оскільки вона входить до земельної ділянки площею 3 га, яку «кримське управління ФСБ» попросило передати під житлову забудову.
  • 28 червня 2019 року «Арбітражний суд Республіки Крим» зобов’язав Кримську єпархію ПЦУ (раніше УПЦ КП – ред.) передати будівлю єдиного в Сімферополі кафедрального собору святих Володимира і Ольги «міністерству майнових і земельних відносин Криму», робітники якого вже почали будівельні роботи в будівлі без відома єпархії.
  • 24 липня архієпископ Сімферопольський і Кримський Климент після повернення до Сімферополя виявив, що з храму вкрали всі церковні речі Кримського єпархіального управління.
  • Синод Православної церкви України закликав посилити міжнародні санкції проти Росії і конкретних посадових осіб відповідальних за розграбування собору святих Володимира і Ольги ПЦУ в Сімферополі та причетних до порушення права на свободу совісті та віросповідання у окупованому Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine