ДСНС почала демонтаж фортифікацій біля мосту в Станиці Луганській

Донбас

В Луганській області підрозділи Державної служби з надзвичайних ситуацій України у присутності спостерігачів Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ почали демонтаж фортифікаційних споруд опорного пункту біля мосту в Станиці Луганській. Однак, якщо не буде синхронних дій з боку російських найманців на протилежній частині мосту, роботи будуть припинені.

Про це повідомляє штаб Операції об’єднаних сил (ООС) з посиланням на інформацію української сторони спільного центру з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК), передає Центр журналістських розслідувань.

Як зазначається 24 серпня група підрозділу ДСНС України обстежила фортифікаційні споруди опорного пункту на наявність вибухонебезпечних предметів з правої сторони від дороги у напрямку незаконних збройних формувань РФ. Після обстеження почався демонтаж споруди та її розбирання.

Фото: Facebook Операція об’єднаних сил

«Наголошуємо, що у разі відсутності синхронних дій з боку російських найманців та їх збройних формувань українська сторона змушена буде припинити зазначені вище роботи. Зауважимо, що на зазначену ділянку прибули представники СММ ОБСЄ з метою оцінки оперативної обстановки, з’ясування поточного стану справ на нашій стороні та заходів, які проводяться. Зокрема, представники СММ ОБСЄ зафіксували хід робіт, які проводить українська сторона біля зруйнованого мосту», – йдеться у повідомлені.

Фото: Facebook Операція об’єднаних сил

При цьому станом на 12:00 з боку окупаційної влади будь яких інженерних робіт не проводилось.

Фото: Facebook Операція об’єднаних сил

Як вважають у штабі ООС, блокування окупаційною адміністрацією, російськими найманцями та їхніми збройними формуваннями робіт в Станиці Луганській в черговий раз свідчить про небажання розпочати практичні заходи по демонтажу фортифікаційних споруд на контрольованій ними території, та в подальшому надати можливість перейти до реальних дій по ремонту зруйнованої частини мосту.

Нагадаємо:

  • 26 червня в зоні ООС підрозділи ЗС України під наглядом представників СММ ОБСЄ відійшли з позиції біля КПВВ «Станиця Луганська» поряд з лінією розмежування. Аналогічний відхід здійснили і підрозділи російських окупаційних військ.
  • 1 липня президент Володимир Зеленський повідомив, що в Станиці Луганській відбулося розведення військ і сил. За його словами, відхід від лінії розмежування вогню стався з обох сторін – як ВСУ, так і окупаційної гібридної армії РФ, що зафіксували і підтвердили спостерігачі СММ ОБСЄ.