Україна вперше за роки незалежності випробувала новий двигун космічної ракети-носія (відео)

Новини
Фото: Facebook Yuzhnoye State Design Office

В Україні вперше за часи новітньої історії країни були проведені вогневі випробування нового двигуна космічної ракети-носія класу «Циклон-4», спроектований конструкторським бюро «Південне» та виготовлений на Державному підприємстві «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О. М. Макарова» (Південмаш).

Випробування пройшли 23 серпня, повідомляє на своїй сторінці у Facebook КБ «Південне», передає Центр журналістських розслідувань.

«23 серпня, напередодні 28-ї річниці Незалежності нашої країни, вперше за часи її новітньої історії, були проведені вогневі випробування ступеня ракети-носія в цілому – відбувся прожиг третього ступеня ракети-носія середнього класу «Циклон-4», спроектованого КБ «Південне» та виготовленого на Південмаші», – йдеться у повідомленні.

Як вказується, це заключні та найважливіші випробування перед першими льотними випробуваннями третього ступеня ракети-носія «Циклон-4» – саме він буде працювати безпосередньо у космосі та виводити супутники в цільову точку.

«Під час вогневих випробувань всі системи відпрацювали відмінно, двигун ступеня вмикався п’ять разів, як і було заплановано конструкторами КБ «Південне». Випробування визнано успішними!», – розповіли у конструкторському бюро.

«Південне» також опублікувало відео випробувань.

У бюро нагадали, що до складу третього ступеня РН «Циклон-4» входить рідинний ракетний двигун РД-861К, призначений для створення тяги та маневрування. Також основні конструкторські рішення закладено до складу другого ступеня нової ракети-носія «Циклон-4М».