З РФ назад до Криму для «слідчих дій» етапували 15 кримських татар, затриманих в березні

Новини

У окупований Крим з російського Ростова-на-Дону для проведення «слідчих дій» етапували 15 кримських татар з числа 24 активістів, затриманих 27 березня під час масштабного рейду російських силовиків на півострові в рамках сфабрикованої ФСБ «справи Хізб ут-Тахрір».

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність» з посиланням на адвокатів офісу Еміля Курбедінова, що працюють у даній справі.

«На слідчих діях відбувається впізнання обвинувачених «другої сімферопольської групи» засекреченим свідком. Шодо деяких з фігурантів у Криму вже пройшли судові засідання про продовження арешту. Після завершенню слідчих експериментів всіх вивезуть назад в Ростов-на-Дону», – йдеться в повідомленні.

Як зазначають активісти, слідчі заходи проводяться «управлінням ФСБ по Криму і Севастополю» щодо: Рустема Шейхалієва, Іззета Абдуллаєва, Сейтвелі Сейтабдієва, Акима Бекірова, Аліма Карімова, Асана Янікова, Різи Ізетова, Велі Абдулкадирова, Енвера Аметова, Ремзі Бекірова, Османа Аріфмеметова, Фархода Базарова, Тофіка Абдулгазієва, Рустема Сейтхалілова, Меджита Абдурахманова.

Нагадаємо:

  • 27 березня в Криму російські силовики провели обшуки в 25 будинках кримських татар. Обшуки пройшли в селі Строганівка Сімферопольського району і в мікрорайоні Кам’янка Сімферополя. У мікрорайні Кам’янка силовики побили і затримали кілька кримських татар біля будинку місцевого жителя Рустема Шейхалієва.
  • 16 кримських татар затримали і відвезли в управління ФСБ в Сімферополі після обшуків.
  • Головне управління Нацполіціі в АРК і Севастополі відкрило кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків у будинках кримських татар, які провели російські силовики 27 березня в окупованому Криму.
  • У ФСБ РФ заявили, що в Криму затримано 20 осіб, «підозрюваних в участі в релігійній організації« Хізб ут-Тахрір», забороненій в РФ.
  • У російському Ростові-на-Дону силовики затримали трьох активістів «Кримської солідарності» – Ремзі Бекирова, Османа Аріфмеметова і Владлена Абдулкадирова, в будинках яких у Криму напередодні пройшли обшуки.
  • 27 і 28 березня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував всіх затриманих активістів.
  • 29 березня всіх незаконно заарештованих в Криму 23 кримськотатарських активістів вивезли до РФ.
  • На початку вересня до Криму етапували двох фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» Тофіка Абдулгазієва і Ремзі Бекірова, затриманих 27 березня в числі 24 кримських татар в ході рейду російських силовиків на півострові. Їх помістили в нестерпні умови в підвал СІЗО Сімферополя.