Національний банк України підтримав кримських вкладників ПриватБанку

Голова Національного банку України висловився на підтримку створення міжвідомчої робочої групи з вирішення питання поновлення доступу клієнтів ПриватБанку до їхніх рахунків, відкритих у Кримському відділенні ПриватБанку. 

Голова НБУ Яків Смолій Фото: finclub.net

Про це повідомляє громадська організація «Рада з питань захисту прав споживачів фінансових послуг».

Нацбанк готовий брати участь у роботі міжвідомчої групи з питань кримських вкладів ПриватБанку, повідомляє Рада з питань захисту прав споживачів фінансових послуг із посиланням на слова голови НБУ Якова Смолія.

pryvat

«З огляду на необхідність вирішення питання щодо поновлення доступу клієнтів до їх рахунків, відкритих у відокремлених підрозділах АТ КБ «ПРИВАТБАНК» на території Автономної Республіки Крим, Національний банк України підтримує пропозицію Ради з питань захисту прав споживачів фінансових послуг щодо створення об’єднанної групи з представників окремих державних органів та АТ КБ «ПРИВАТБАНК» та висловлює запевнення у готовності долучитися до її роботи», – відповів голова Нацбанку на звернення Ради.

Ініціативу зі створення міжвідомчої робочої групи підтримала Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ та 17 народних депутатів України, зазначає Рада у повідомленні. 

Окрім Нацбанку, створення робочої групи з вирішення питання поновлення доступу клієнтів до рахунків, відкритих у Кримському відділенні ПриватБанку, підтримали міністерство фінансів України і постійний представник президента України в АР Крим Антон Кориневич.

«ПриватБанк безпосередньо проінформував нас про свою зацікавленість у роботі групи», – сказано у повідомленні.

Рада з питань захисту прав споживачів фінансових послуг очікує рішення про створення міжвідомчої робочої групи від прем’єр-міністра України Олексія Гончарука. 

Нагадаємо:

  • Голова Ради з питань захисту прав споживачів фінансових послуг Дмитро Дугінов повідомив про те, що кримські вкладники програють позови до ПриватБанку через недобросовісну позицію банку. 
  • 4 лютого 2019 року Постійна палата третейського суду в Гаазі офіційно оприлюднила часткове арбітражне рішення на користь ПриватБанку і проти РФ у справі про незаконно захоплені Росією активи ПриватБанку в Криму.
  • 29 травня 2018 року Андрій Яницький, співавтор книги «ПРИВАТна історія. Зліт і падіння найбільшого приватного банку України», заявив, що ПриватБанк не міг передати депозити кримських вкладників іншій юридичній особі, всупереч його заявам після анексії Криму.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine