Питання будівництва газопроводу «Асканія-Нова – Генічеськ» залишається відкритим – Херсонська ОДА

Питання будівництва у Херсонській області газопроводу «Асканія-Нова – Генічеськ», , який має вирішити проблему постійного газопостачання Генічеська, залишається відкритим.

Фото: genichesk.ipc.org.ua

Про це на колегії Херсонської облдержадміністрації повідомив заступник директора обласного Департаменту ЖКГ та паливно-енергетичного комплексу Віктор Рассолов, передає сайт IPC-Херсон.

Він нагадав, що у Генічеську при низькій температурі виникають проблеми з опаленням через недостатній обсяг газу, внаслідок чого відбувається відключення міста від газопостачання і опалення не здійснюється.

«Були розроблені заходи: бюджетна сфера, садки, лікарні, школи переведені на альтернативні джерела опалення – побудовані котельні. У разі нестачі газу вони будуть переведені на альтернативні джерела опалення – пелети, вугілля та інше. Але питання вирішено частково. Питання будівництва газопроводу «Асканія Нова – Генічеськ» залишається відкритим. Такий проект є, він наразі знаходиться на експертизі в Кабінеті Міністрів. Замовник – наш Департамент інфраструктури та будівництва. Його потрібно продовжувати, щоб виключити Генічеськ із зони ризику», – сказав Рассолов.

В свою чергу голова Херсонської ОДА Юрій Гусєв зазначив, що проект будівництва газопроводу необхідно «рухати далі» після відповіді з боку уряду.

Нагадаємо:

  • На початку січня 2016 року у Генічеську стався газовий колапс: температура повітря впала до критичних для міста мінус 15, і тиск в трубах зійшло нанівець. Чотири доби близько двох тисяч жителів залишалися без газу. До анексії Криму газ, що видобувається на родовищі Стрілкове поблизу Арабатської стрілки, взимку подавався в Генічеськ з Глібовського газосховища на півострові, яке було захоплено окупантами.
  • У жовтні 2016 року внаслідок зниження тиску газу без газопостачання залишилося близько 4 тисяч абонентів Генічеська, а також 2 тисячі абонентів населених пунктів Стрілкове і Щасливцеве.
  • 23 грудня 2016 року віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон повідомив, що будівництво газопроводу «Асканія-Нова – Генічеськ» на Херсонщині розпочнеться в 2017 році і обійдеться орієнтовно в 220-240 млн. грн.
  • У лютому 2017 року було оголошено тендер на розробку проектно-кошторисної документації магістрального газопроводу «Асканія-Нова – Генічеськ». Приступити до будівництва об’єкта в Херсонській ОДА планували в 2017 році.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine