Україна має відновити контроль над кордоном на Донбасі – Євросоюз в ОБСЄ

Відновлення Україною повного контролю над державним кордоном на Донбасі є необхідною умовою для виконання Мінських угод.

Фото: panoramio.com

Про це йдеться у заяві Європейського Союзу, виголошеній під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, повідомляє агентство Укрінформ.

«Ми ще раз наголошуємо на нашій позиції, що повний контроль Україною над державним кордоном має дуже важливе значення для виконання Мінських домовленостей», – заявили в Євросоюзі.

В ЄС також наголосили, що усі іноземні збройні формування, військова техніка та найманці повинні залишити територію України.

Стосовно місцевих виборів на території ОРДЛО, то для їх проведення за українським законодавством мають бути створені усі необхідні умови, передусім у безпековій сфері.

«Належні безпекові умови є необхідними для проведення, відповідно до законодавства України, місцевих виборів в окремих районах Донбасу, під наглядом БДІПЛ та згідно зі стандартами ОБСЄ. Ми будемо уважно стежити за розвитком ситуації та закликаємо Росію та підтримувані нею збройні формування до конструктивного підходу в цьому плані», – йдеться у заяві Євросоюзу.

Нагадаємо:

  • 1 жовтня президент України Володимир Зеленський підтвердив, що українська сторона погоджує так звану «формулу Штайнмайера» з виборів в окупованому Донбасі. За його словами, «формула Штайнмайера» має бути імплементована в новий закон про особливий статус Донбасу.
  • 4 жовтня заступник політичного радника місії США при ОБСЄ Лейн Дарнелл Баль під час засідання постійної ради ОБСЄ у Відні заявила, що до проведення місцевих виборів на сході України РФ повинна виконати свої оборонні зобов’язання в рамках Мінських угод, включаючи виведення своїх сил, роззброєння і розформування незаконних збройних формувань в «Л/ДНР».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine