Ринок шкільних підручників РФ захопили структури, близькі до російського олігарха Аркадія Ротенберга

Компанії, близькі до Аркадія Ротенберга - власника компаній, що будували Керченський міст - збільшили власну частку на ринку шкільних підручників РФ з 70 до 95%. 

Стенд видавництва "Просвещение" на Московській міжнародній книжковій виставці-ярмарці ото: prosv.ru

Про це пише видання “Медуза” в розслідуванні ”Підручники під редакцією Аркадія Ротенберга”. 

У жовтні 2019 року компанія «Руститанинвест», що належить Олексію Кісіну, колишньому директору телевізійного продакшну Аркадія Ротенберга «Червоний квадрат», купила групу видавництв «Російський підручник», частка якої на ринку шкільних підручників становила майже 25%, пише “Медуза”.

Ще 70% ринку шкільних підручників РФ контролює видавництво “Просвещение”, власником якого Аркадій Ротенберг був з 2013 по 2017 рік. Наразі, за даними видання, “Просвещение” належить офшорній компанії DPK Investment Fund SPC. 

“Медуза” стверджує, що “Просвещение” використовувало адміністративний ресурс для закріплення власного монопольного стану. Зокрема перша заступниця міністра освіти і науки РФ Наталя Третьяк, яка зачистила ринок від низки видавництв, що сприяло зміцненню позиції видавництва “Просвещение”, після звільнення з міністерства у 2016 році отримала посаду віце-президента в компанії Аркадія Ротенберга “Стройгазмонтаж” – генерального підрядника будівництва Керченського мосту. 

Нагадаємо:

  • 30 січня 2015 року компанія «Стройгазмонтаж» російського олігарха Аркадія Ротенберга стала генпідрядником з будівництва моста з Росії до Криму.
  • Компанія «Стройгазмонтаж» Аркадія Ротенберга, яка знаходиться під санкціями США та ЄС, почала масштабну забудову мису Кришталевий в центрі окупованого Севастополя.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine