Журналіст Асєєв в окупованому Донецьку отримав 15 років колонії «за шпіонаж на користь України»

Українського письменника, журналіста, члена Українського ПЕН Станіслава Асєєва “суд” бойовиків “ДНР” засудив до 15 років колонії суворого режиму. Його звинувачено у шпіонажі та “організації екстремістської спільноти”. 

Про це пише Центр журналістських розслідувань

Справу Асєєва розслідувало “міністерство державної безпеки ДНР”. 

Асєєву інкримінували “організацію екстремістської спільноти, шпіонаж, підбурювання до шпіонажу, публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності та до дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності”, повідомляє сайт «генеральної прокуратури ДНР». 

За версією “слідства”, яку підтримав “суд”, Асєєв нібито розповсюджував матеріали, що “негативно висвітлювали діяльність органів влади, правоохоронних органів і військових формувань ДНР”, збирав та передавав інтернетом до СБУ відомості про місця дислокації “Народної міліції ДНР”, а також схиляв до аналогічних дій проукраїнськи налаштованих мешканців окупованих територій. 

Окупанти призначили Асєєву покарання у вигляді позбавлення волі строком на 15 років з позбавленням права займатися журналістською діяльністю строком на 2 роки і 6 місяців, з обмеженням волі строком на 1 рік, з відбуванням покарання в колонії суворого режиму.

Нагадаємо:

  • 1 жовтня 2019 року українському журналісту Станіславу Асєєву виповнилося 30 років. Асєєв – автор проекту Радіо Свобода Радіо Донбас.Реаліі, Zn.ua. Журналіст перебуває в ув’язненні, за різними даними, з травня або червня 2017 року. Спочатку він просто зник, два тижні про нього нічого не було відомо. Пізніше у «ДНР» визнали його затримання і звинуватили в шпигунстві на користь України.
  • У грудні 2017 року відбувся обмін утримуваними особами, в рамках якого на контрольовану України територію з ОРДЛО повернулося 73 громадянина. Під час підготовки бойовики «ДНР» запевнили, що прізвище Асєєва потрапило в списки. Ірина Геращенко, яка на той час була членом тристоронньої контактної групи в Мінську, заявила про те, що переговори були дуже важкими. Однак уже за кілька тижнів до обміну стало відомо, що бойовики відмовилися відпустити Станіслава Асєєва. За словами Фірсова, для обміну українця задіяли різні канали комунікації, наприклад, церковні, журналістські, політичні. Але це не допомогло.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine