ГПУ створила новий департамент у “справах Майдану”

У структурі Генеральної прокуратури України створено Департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013 - 2014 роках - обіцяють не припиняти розслідування “справ Майдану”.

Генеральний прокурор України Руслан Рябошапка Фото: president.gov.ua

Про це пише Центр журналістських розслідувань

Департамент процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про злочини, вчинені у зв’язку із масовими протестами у 2013 – 2014 роках, з функцією координації досудового розслідування у цих провадженнях створено 21 жовтня 2019 року, повідомила прес-служба ГПУ. 

У повідомленні зазначається, що розслідування та забезпечення невідворотності покарання в так званих справах Майдану є пріоритетним для Генпрокуратури. 

“На даний момент ведуться консультації і найближчим часом буде сформована робоча група за участі захисників сімей загиблих на Майдані, яка візьме участь в аудиті проваджень щодо злочинів, вчинених під час Революції Гідності”, – пише прес-служба ГПУ.

Інформація про нібито зупинку розслідування проваджень щодо злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013 – 2014 роках, є неправдивою і маніпулятивною, стверджують у ГПУ.

“Розслідування у провадженнях стосовно вказаних злочинів проводили 43 слідчих та прокурорів управління спеціальних розслідувань ГПУ. В той же час, згідно із законодавством України, органи прокуратури з 20 листопада втрачають право на досудове розслідування, і всі провадження після аудиту мають бути передані відповідним органам досудового розслідування”, – сказано у повідомленні.

Економічні епізоди кримінальних проваджень щодо оточення колишнього президента Віктора Януковича ГПУ обіцяє скерувати до Національного антикорупційного бюро, а справи про розстріли на Майдані та інші насильниціькі злочини – до Державного бюро розслідувань. 

Крім того, найближчим часом буде призначено нове керівництво управління спеціальних розслідувань ГПУ з числа прокурорів, які там працюють та успішно пройшли тестування, повідомляє прес-служба.

Раніше звільнений з посади голова управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що нове керівництво ГПУ не зацікавлено у розслідуванні справ Майдану. 

Нагадаємо:

  • 18 жовтня 2019 року генеральний прокурор України Руслан Рябошапка призначив прокурора Автономної Республіки Крим Гюндуза Мамедова заступником генпрокурора.
  • 22 жовтня 2019 року наказом Генпрокурора Руслана Рябошапки створено департамент нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту. Новий департамент куруватиме заступник генпрокурора, екс-прокурор АРК Гюндуз Мамедов.
  • 23 жовтня 2019 року генеральний прокурор України призначив 32-річного Ігоря Поночовного керівником прокуратури АР Крим.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine