У Криму «суд» оштрафував кримськотатарського активіста Аметова за нібито невчасно подану декларацію

Новини
Ільвер Аметов, Судак 07.11.2019 Фото: Facebook Крымская солидарность

В окупованому Криму «Судакський мировий суд» штрафував на 300 рублів за нібито несвоєчасно подану податкову декларацію голову Судакського регіонального меджлісу, ветерана національного кримськотатарського руху Ільвера Аметова, в будинку і приміщеннях кафе якого російські силовики 27 вересня провели «огляд» і вилучили експонати його приватного музею .

Про це повідомила на своїй сторінці в Facebook адвокат активіста Ленура Єнгулатова.

«У Судакському мировому суді відбулося слухання в адміністративній справі щодо Аметова Ільвера Ганієвіча за ст. 15.5 КоАП РФ (несвоєчасне подання податкової звітності). Судом призначений штраф в розмірі 300 руб», – написала адвокат.

Вона зазначила, що попередня інформація про розгляд адміністративної справи про порушення Аметовим правил колекціонування зброї не підтвердилася.

«Згідно з коментарями співробітників відділу поліції м. Судака і територіального органу, що здійснює ліцензування зброї, стало відомо, що правоохоронна система зайшла в глибокий тупик у справі Аметова Ільвер-аг’а. Поліція вважає, що були порушені правила отримання ліцензії на колекціонування зброї і протокол про адміністративне правопорушення повинен складати терорган по ліцензуванню. Терорган по ліцензуванню стверджує, що справа Аметова абсолютно не їхня парафія і складати протокол за адмінматеріалами вони не будуть, оскільки відсутній склад правопорушення», – додала Єнгулатова.

Експонати приватного музею Ільвера Аметова Фото: Facebook Lenura Yengulatova

Як повідомляла кримський адвокат Ленора Дюльбер, раніше Аметова викликали в місцеве відділення поліції для складання адміністративного протоколу щодо вилученя «ножів»- експонатів приватного музею, який так не було складено, оскільки поліцейські «не мали поняття, якою нормою чинного законодавства скористатися».

«Проведена органами експертиза експонатів музею, зафіксувала, що дані «ножі» виготовлені в період середини 19, початку 20 століття. Відповідно до діючих норм, до холодної зброї належать предмети, виготовлені після 1943 року, експонати, вилучені в музеї Аметова Ільвера, до таких не належать», – підкреслила Дюльбер.

Нагадаємо:

  • 27 вересня в окупованому Криму російські силовики провели обшук в будинку і приміщенні кафе, яке належить голові Судакського регіонального меджлісу, ветерана кримськотатарського руху Ільвера Аметова. Після обшуку поліцейські відвезли з собою експонати домашнього музею: старовинну зброю, предмети культури, побуту та історії кримських татар, які Алієв колекціонує понад 20 років. Як обгрунтування для проведення «оперативно-розшукового заходу» російські поліцейські пред’явили розпорядження «міністра внутрішніх справ по Республіці Крим», з якого випливає, що в діях Аметова нібито вбачаються «ознаки діяння, передбаченого ст.ст. 238 ч.1 (виробництво, зберігання, перевезення або збут товарів і продукції, виконання робіт або надання послуг, що не відповідають вимогам безпеки) 282.2 ч.1 (організація діяльності екстремістської організації), 280 ч.1 (публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності) КК РФ».
  • Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров назвав обшук, який провели російські силовики у Ільміра Аметова, новим витком репресій щодо кримських татар на півострові.
  • Слідчі Главку Нацполіції в АРК та Севастополі відкрили кримінальне провадження за фактом проведення незаконних обшуків російськими силовиками в окупованому Криму в усіх помешканнях Ільміра Аметова.