ОБСЄ підтвердила розведення сил біля Петровського

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні отримала повідомлення від МЗС України та російських збройних формувань на Донбасі про завершення відведення сил і засобів на ділянці розведення в районі Петровського.

Про це повідомляється на сайті ОБСЄ.

«12 листопада Місія отримала лист від збройних формувань з непідконтрольних уряду районів Донецької області з повідомленням про те, що вони завершили відведення сил і засобів з узгодженої ділянки розведення в районі Петровського. 13 листопада СММ отримала дві вербальні ноти від Міністерства закордонних справ України, в одній з яких повідомлялося про те, що Збройні сили України завершили відведення сил і засобів з узгодженої ділянки розведення в районі Петровського», – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що місія зафіксувала початок процесу розведення сил і засобів на ділянці розведення в районі Петровського незабаром після 12:00 (з східноєвропейського часу) 9 листопада, «коли військовослужбовці Збройних сил України та члени збройних формувань разом зі своєю зброєю почали залишати свої позиції і виходити за межі дільниці розведення». Команди СММ були присутні протягом усього процесу розведення в наступні дні.

«У другій вербальній ноті Міністерства закордонних справ України і в згаданому листі від збройних формувань також викладено повідомлення про готовність почати демонтаж фортифікаційних споруд та інших об’єктів військового призначення з ділянки розведення, а також вихідну інформацію і географічні координати згаданих фортифікаційних споруд та інших об’єктів військового призначення» , – повідомили в СММ.

Ці повідомлення були надані місії згідно плану-графіку, який був узгоджений Тристоронньої контактною групою 1 жовтня 2019 року і регламентує заходи щодо відведення сил і засобів, демонтажу фортифікаційних споруд і розмінування на ділянках розведення.

«У другій вербальній ноті і в згаданому листі також повідомляється про те, що демонтаж фортифікаційних споруд та інших об’єктів військового призначення почнеться відповідно до узгодженого плану-графіка», – додали в місії.

Нагадаємо:

  • В селищі Золоте о 12:00 розпочався процес розведення військ.
  • За даними звіту СММ ОБСЄ від 31 жовтня, останнє порушення режиму припинення вогню з боку незаконних збройних формувань РФ в межах ділянки №3 Петрівське зафіксовано 30 жовтня 2019 року.
  • 8 листопада командувач Операцією об’єднаних сил Володимир Кравченко заявив, що українська сторона готова приступити 8 листопада о 12:00 до розведення сил і засобів на ділянці Богданівка-Петрівське на лінії розмежування за умови дзеркальних дій, проте підтвердження протилежного боку поки немає. Разом з тим в так званій «ДНР» заявили про готовність почати розведення 9 листопада.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine