Захоплені РФ українські кораблі готують до відправки з Керчі

Захоплені малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» (P175) і «Нікополь» (P176), а також рейдовий буксир «Яни Капу» (A947) станом на 10 годину ранку 17 листопада знаходяться в акваторії порту «Генмол» в Керчі.

Про це повідомляє Крим.Реаліі.

«На причалі помітно пожвавлення, люди в помаранчевих жилетах знаходяться на березі і на борту катера», – пише видання.

Згідно з міжнародною базі відстеження судів Мarine Тraffic, українські буксири «Сапфір», «Титан» і «Гайдамаки» знаходяться в Чорному морі біля берегів Криму, ймовірно, для того, щоб забрати захоплені Росією українські військові кораблі і супроводити їх в порт.

Раніше помічник президента України Володимира Зеленського Андрій Єрмак розповів про завершальний етап повернення в Україну трьох кораблів Військово-морських сил України, які незаконно захопила РФ із застосуванням зброї разом з екіпажами в листопаді 2018 року в нейтральних водах Чорного моря.

«Процес повернення малих броньованих катерів« Бердянськ »і« Нікополь », а також буксира« Яни Капу », захоплених в минулому листопаді, вже на завершальному етапі», – сказав він виданню НВ.

Нагадаємо:

  • 25 листопада 2018 року кораблі Прикордонної служби ФСБ РФ і ЧФ РФ обстріляли і захопили два малих броньованих артилерійських катери «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдовий буксир «Яни Капу» ВМС України, що після невдалої спроби пройти Керче-Єнікальским каналом до Маріуполя, взяли курс на Одесу і вийшли з 12-мильної зони від узбережжя Криму.
  • В березні 2019 року була опублікована доповідь Управління Верховного Комісара з прав людини (УВКПЛ) ООН, згідно з якою всі 24 захоплених військових моряки наділені статусом військовополонених і знаходяться під захистом III Женевської конвенції.
  • 25 травня Міжнародний трибунал по морському праву зобов’язав РФ негайно звільнити захоплених в нейтральних водах Чорного моря українських моряків і кораблі. Таким чином, суд відповідно до Конвенції ООН з морського права задовольнив ключова вимога України у справі про тимчасові заходи, які повинна здійснити РФ.
  • 7 вересня у київському міжнародному аеропорту «Бориспіль» зустріли українських політв’язнів і військовополонених моряків ВМСУ, яких доставити з Росії в результаті обміну утримуваних осіб між Україною та РФ.
  • 7 жовтня командувач ВМСУ Ігор Воронченко заявив, що Росія повідомила Міжнародному трибуналу з морського права неправдиву інформацію про нібито повернення Україні двох малих броньованих артилерійських катерів і буксира, захоплених разом з екіпажами російськими військовими 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine