Справа Гандзюк: суд в два рази знизив заставу для Мангера

Шевченківський районний суд Києва вдвічі зменшив заставу голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру, підозрюваному замовнику вбивства активістки Катерини Гандзюк.

Про це повідомляє «Слідство.Інфо».

На засіданні у понеділок, 25 листопада, адвокати Мангера просили зменшити заставу своєму підзахисному з 2,5 млн до 148 тисяч гривень, мотивуючи це тим, що попередню заставу було обрано ще до «пом’якшення» йому підозри.

Запобіжний захід у вигляді арешту з альтернативою 2,5 млн гривень застави суд обирав ще тоді, коли Мангера підозрювали за ч. 2 ст. 115 – умисне вбивство, вчинене з особливою жорстокістю. Підозрюваний вніс її у лютому й вийшов на волю.

Однак 24 квітня прокуратура вручила Мангеру нову підозру – за ч. 2 ст. 121 КК України (умисне тяжке тілесне ушкодження, що спричинило смерть потерпілого).

«Оскільки змінилася тяжкість злочину, у якому підозрюється Мангер, то, відповідно, змінюється і граничний розмір застави», – зазначив в своєму клопотанні адвокат Дмитро Ільченко.

Представники генеральної прокуратури заперечували проти такого рішення. Однак суд частково задовольнив клопотання захисту і знизив заставу до 1 млн 150 тисяч гривень.

  • 31 липня 2018 року на керуючу справами виконавчого комітету Херсонської міськради Катерину Гандзюк напали біля під’їзду її будинку. Її облили концентрованою сірчаною кислотою, у результаті жінку було госпіталізовано з хімічним опіком.
  • 4 листопада Гандзюк померла в київській лікарні, де вона лікувалася після нападу. Після цього слідчі змінили кваліфікацію нападу на неї на завершений злочин – по п.4, 6, 11 і 12 ч. 2 ст. 115 ККУ (умисне вбивство, вчинене групою осіб, з корисливих мотивів, з особливою жорстокістю, за замовленням).
  • П’ятеро нападників на херсонську активістку Катерину Гандздюк, включаючи організатора і виконавців, пішли на угоду зі слідством і визнали себе винними.
  • Покровський районний суд Дніпропетровської області затвердив угоди зі слідством п’ятьох фігурантів справи вбивства радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк — Сергія Торбіна, Микити Грабчука, Віктора Горбунова, В’ячеслава Вишневського, Володимира Васяновича.
  • Організатора нападу Сергія Торбіна засудили до 6,5 років ув’язнення.
  • Микита Грабчук, який виливав кислоту, отримав 6 років.
  • Вячеслав Вишневський, той, хто віддав сигнал обливати та Володимир Васянович, той, хто привіз виконавців на місце нападу, отримали по 4 роки.
  • Віктор Горбунов, який купив кислоту – 3 роки.
  • Ігор Павловський на свободі, справу проти нього передали до суду.
  • Олексій Левін, якого вважають замовником, втік з України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine