Зняли фекальні системи, туалетні помпи і все озброєння: Україна показала в ОБСЄ, в якому стані РФ повернула кораблі

Новини

На всіх українських військових кораблях, які РФ повернула Україні, присутні ознаки мародерства (особливо на буксирі «Яни Капу») і демонтажу озброєння і військового обладнання: все навмисно частково пошкоджено або демонтовано.

Про це заявив на Форумі зі співпраці в області безпеки ОБСЄ у Відні заступник постпреда України при міжнародних організаціях Ігор Лоссовський і показав фотографії делегації країн-учасниць ОБСЄ, повідомляє Укрінформ.

За його словами, на повернутих кораблях відсутне навігаційне обладнання, особиста зброю і боєприпаси, засоби зв’язку і спостереження (за винятком окремих одиниць застарілого обладнання), засоби РХБ-захисту, електромеханічне обладнання та інше майно.

«Навіть туалетні помпи, системи дренажу в туалетних баках, окремі елементи фекальної системи, бойлери, більшість плафонів, розеток і ламп були демонтовані», – зазначив представник України.

Росію і главу Кремля Володимира Путіна тролять за розграбування обладнання та озброєння повернутих Україні кораблів ВМСУ, захоплених військовими РФ в районі Керченської протоки 25 листопада 2018 року. Російські військові, окрім зброї, систем зв’язку та радіолокації, для чогось зняли унітази, плиту на камбузі і навіть забрали нижню білизну українських моряків.

Нагадаємо:

  • 18 листопада Росія передала українській стороні кораблі ВМСУ, захоплені російським військовими 25 листопада 2019 року в Чорному морі в районі Керченської протоки. При цьому в РФ стверджують, що передали кораблі Україні не на вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права, а лише «на відповідальне зберігання», оскільки вони все ще – речовий доказ у кримінальній справі про «незаконне порушення кордону РФ».