Росію і Путіна тролять за «героїчно» вкрадені з кораблів ВМСУ унітази

Росію і главу Кремля Володимира Путіна тролять за розграбування обладнання та озброєння повернутих Україні кораблів ВМСУ, захоплених військовими РФ в районі Керченської протоки 25 листопада 2018 року. Російські військові, окрім зброї, систем зв'язку та радіолокації, для чогось зняли унітази, плиту на камбузі і навіть забрали нижню білизну українських моряків.

Художник-карикатурист Сергій Йолкін з видання Deutsche Welle з цього приводу намалював карикатуру.

На ній він зобразив президента РФ Володимира Путіна на гігантському унітазі у морі. При цьому глава Кремля стоїть на ньому, розкинувши руки, як у відомій сцені стоять на носі судна головні герої фільму Джеймса Кемерона «Титанік» у виконанні Леонардо Ді Капріо і Кейт Уінслет.

У свою чергу російський журналіст, телеведучий і публіцист Олександр Невзоров записав і розмістив на своїй сторінці в Instagram відео про «унітази перемоги», в якому припустив, що їх збираються виставити в Оружейній палаті Кремля як гордий символ перемоги над Україною.

«Найближчим часом унітази, ймовірно, з’являться в Оружейній палаті Кремля. У мерехтливому світлі музейних вогнів обвиті переможними стрічками і прикрашені лавром. І це правильно. Великий трофей великої війни і повинен бути представлений стримано, але гідно. Поклавши руки на цей символ перемоги, будуть приносити присягу юнармійці. Доля трусів поки невідома. Можливо, на великому найближчому параді весь комплект буде кинутий до підніжжя мавзолею», – сказав на запису Невзоров.

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

УНИТАЗЫ ПОБЕДЫ Теперь ясно, зачем в Керченском проливе были атакованы и захвачены три украинские посудинки, тихо трюхавшие по своим делам. Мы помним, что тогда, в последний бой были подняты все силы Черноморского Флота. Посудинки были помяты и захвачены. На днях -торжественно возвращены. НО! Без унитазов и комплекта б-у трусов боцмана.(8штук). Украина подофигела и попросила вернуть урыльники. А по возможности, и трусы тоже. Россия ответила гордым отказом. @lydianevzorova @nevzorov.tv #новости #украина #россия #унитаз #трусы #кремль #музей #унитазыпобеды #победа #война #войнасукраиной #славаукраине #оружейнаяпалата

Публикация от Александр Невзоров (@nevzorovofficial)

«УНІТАЗИ ПЕРЕМОГИ. Тепер ясно, навіщо в Керченській протоці були атаковані і захоплені три українські посудинки, які тихо трюхали у своїх справах. Ми пам’ятаємо, що тоді, в останній бій були підняті всі сили Чорноморського Флоту. Посудинки були пом’яті і захоплені. Днями – урочисто повернуті. АЛЕ! Без унітазів і комплекту б-у трусів боцмана. (8 штук). Україна підофігіла і попросила повернути урильники. А по можливості, і труси теж. Росія відповіла гордою відмовою», – написав Невзоров в описі до цього відео.

Нагадаємо:

  • 18 листопада Росія передала українській стороні кораблі ВМСУ, захоплені російським військовими 25 листопада 2019 року в Чорному морі в районі Керченської протоки. При цьому в РФ стверджують, що передали кораблі Україні не на вимогу Міжнародного трибуналу ООН з морського права, а лише «на відповідальне зберігання», оскільки вони все ще – речовий доказ у кримінальній справі про «незаконне порушення кордону РФ».
  • У МЗС заявили, що Україна проведе перевірку і експертизу повернутих РФ кораблів ВМСУ, щоб визначити їх стан та встановити, що саме було вилучено російської стороною. Однак попри повернення кораблів, розгляд ініційованого Україною спору у Міжнародному трибуналі ООН з морського права триватиме для встановлення порушення РФ Конвенції ООН з морського права під час затримання і утримання український кораблів і їх екіпажів.
  • 20 листопада повернуті Росією катера «Нікополь», «Бердянськ» і рейдовий буксир «Яни Капу» прибули на базу ВМСУ в Очакові.
  • Командувач ВМС ЗС України Ігор Воронченко заявив, що російські військові сильно понівечили катери і рейдовий буксир. «Росіяни їх угробили. Познімали навіть плафони, розетки та унітази», – сказав він.
  • Президент України Володимир Зеленський заявляє, що українська сторона проаналізує стан трьох повернутих кораблів ВМСУ і обов’язково звернеться до РФ з вимогою, щоб було повернуто обладнання та озброєння, які були з них зняті. З приводу стану кораблів буде проведено розслідування, потім їх відремонтують.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine