«Суд» в Криму залишив під арештом ще чотирьох політв’язнів кримських мусульман

Новини

«Верховний суд» Криму розглянув апеляцію на продовження арешту чотирьох фігурантів другої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір», однак залишив її без задоволення.

Про це повідомила в Facebook «Кримська солідарність». Засідання відбулося в закритому режимі.

«Знаходження під вартою продовжено до 15 лютого 2020 року», – йдеться в повідомленні.

«Суд» розглядав апеляцію на продовження арешту Яшару Муедінову, Рустему Сейтхалілову, Якиму Бекірову і Сейтвелієву Сейтабліеву. При цьому адвокат Бекирова Сіяр Панич заявив, що просив провести оприлюднення у відкритому режимі.

«І не дивлячись на те, що і прокурор підтримав мене, суд відхилив моє клопотання і повністю все засідання пройшло в закритому режимі», – заявив Панич.

За словами адвоката, Якима Бекирова вже етапували в СІЗО російського Ростова-на-Дону. Тому його підзахисний брав участь в засіданні по відеоконференції. Він також попросив своїх близьких передати йому продукти харчування.

Адвокат Сейтхалілова Костянтин Рустемов розповів про те, що його підзахисного не доставили до зали «суду» через проходження психіатричної експертизи, яку призначив слідчий.

Нагадаємо:

  • В окупованому Криму російські силовики 27 березня провели обшуки в 25 будинках кримських татар. Обшуки пройшли в селі Строганівка Сімферопольського району і в мікрорайоні Кам’янка Сімферополя.
  • Головне управління Нацполіціі в АРК і Севастополі відкрило кримінальне провадження за фактом незаконних обшуків у будинках кримських татар, які провели російські силовики 27 березня в окупованому Криму.
  • У ФСБ РФ заявили, що в окупованому Криму затримано 20 осіб, «підозрюваних в участі в релігійній організації« Хізб ут-Тахрір ».