Затриманому на КПВВ «Каланчак» члену севастопольського відділення «Единой России» повідомлено про підозру

Новини
Ігор Кучерявий Фото: Facebook Игорь Кучерявый

Ігорю Кучерявому, учаснику підрозділу «Автоканал Севастополя» інкримінують посягання на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 2 ст. 110 Кримінального кодексу України). Санкція статті передбачає ув`язнення строком від 3 до 5 років . Прокуратура АР Крим готує клопотання про обрання  підозрюваному, який знаходиться у Херсоні, запобіжного заходу. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань

Слідчі Головного управління СБУ в АР Крим повідомили про підозру громадянину України, мешканцю окупованого Севастополя Ігорю Кучерявому, який був затриманий 3 грудня на КПВВ «Каланчак» під час спроби потрапити на неокуповану територію України для оформлення українського закордонного паспорту. 

Севастопольця підозрюють у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, вчиненому за попередньою змовою групою осіб – це частина 2 ст.110 Кримінального кодексу, яка за різними пунктами передбачає від трьох до п’яти років позбавлення волі. 

Як повідомили в прокуратурі АРК, під процеесуальним керівництвом якої провадиться слідство, підозрюваний у березні 2014 року був учасником групи «Автоканал Севастополя», яка через канали зв’язку координувала роботу «самооборонівців», а також причетний до організації та забезпечення роботи блокпостів у Севастополі, спостереження за окремими військовими частинами України та дільницями, де відбувалось голосування на так званому «загальнокримському референдумі».

Нагадаємо: 

  • 3 грудня 2019 року в КПВВ «Каланчак» на адміністративній межі з окупованим Кримом був затриманий до з’ясування причетності до вчинення злочинів у складі підрозділу «Самооборони Севастополя» мешканець Севастополя, член регіональної політради партії «Єдина Росія» Ігор Кучерявий. Він намагався потрапити на неокуповану територію України для оформлення українського закордонного паспорту.
  • Ігор Кучерявий був активним учасником так званої «тактичної групи» Автоканал Севастополя », яка по радіоканалу на частоті 446 MHz координувала діяльність блокпостів і виїзди бійців незаконного збройного формування» Самооборона Криму «, які нападали на супротивників окупації Криму, знімальні групи журналістів, викрадали активістів і використовувалися російськими військовими для блокування і захоплення військових частин і кораблів ВМС України. 
  • Користувачі інтернет-мережі з окупованого Севастополя та Росії висловлюють у коментарях відверту зневагу до затриманого активіста севастопольської організації партії «Єдина Росія» Ігоря Кучерявого та до всієї правлячої в РФ партії.