Учасник окупації Криму затриманий на КПВВ «Каланчак»

На адміністративній межі з окупованим Кримом затриманий до з’ясування причетності до вчинення злочинів у складі підрозділу «Самооборони Севастополя» мешканець Севастополя, член регіональної політради партії «Єдина Росія» Ігор Кучерявий.

Ігор Кучерявий Фото: sevastopol.er.ru

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням на власне джерело у правоохоронних органах. 

За даними джерела, Кучерявий був затриманий на КПВВ «Каланчак» вранці 3 грудня. Він намагався потрапити на неокуповану територію України для оформлення українського паспорту для виїзду за кордон. 

Під час окупації Криму Кучерявий долучився до організованої спільноти севастопольских автомобілістів «Автоканал Севастополя», що координувалися через радіозв’язок з учасниками незаконного збройного формування «Самооборона Севастополя» та сприяли окупантам у встановленні контролю над Севастополем. 

«У 2014 році, в час подій «русской весни» вступив в групу «Автоканал Севастополя», яка забезпечувала безпеку в місті, за що відзначений медаллю МО РФ. також у 2014 році вступив в партію «Єдина Росія» і був обраний секретарем первинної організації», – розповідає Кучерявий про себе на партійному заході. 

Учасники «Автоканалу Севастополя» незаконно зупиняли автомобілі, які здавалися їм підозрілими. 

«У центрі міста були зупинені нами, нашою організацією мародери, які виносили майно з будинку. Зупиняємо водіїв в стані алкогольного сп’яніння неодноразово», – розповідає Кучерявий про епізоди діяльності «Автоканалу Севастополя» 14 квітня 2014 року під час пресконференції, у якій він брав участь як представник «Громадського підрозділу Автоканал Севастополя».

Також учасники «Автоканалу Севастополя» надавали допомогу «Самообороні Севастополя» на незаконно встановлених навколо міста блокпостах.

«Нема хліба. Пост знаходиться в 32 км від міста. Ми просто в ефірі говоримо: «Автоканал», на блокпосту «Верхньосадове» пара буханців хліба не завадила б. Буквально 5-10 хвилин – проходить машина з Сімферополя, завозить нам хліб», – розповідає Олег Головань, командир блокпоста Верхньосадове, який, за його словами, отримав для блокпосту автоматичну зброю та снайперів від Ігоря Гіркіна. 

Кучерявий нагороджений медаллю Міністерства оборони РФ «За повернення Криму». Крім того, пам’ятну медаль «Ветерани спецслужб Росії – Захисникам Криму та Севастополя» Кучерявий отримав з рук колишнього заступника директора Федеральної служби безпеки РФ генерал-полковника Віктора Комогорова 23 лютого 2019 року в Севастополі. 

Генерал ФСБ Віктор Комогоров і «глава Криму» Сергій Аксенов Фото: ruinformer.com

Кучерявий також є членом «Регіональної політичної ради Севастопольського регіонального відділення Партії «Єдина Росія» та координатором партійного проекту «Безпечні дороги».

Нагадаємо: 

  • 12 листопада 2019 року військова контррозвідка Служби безпеки України повідомила, що на адміністративному кордоні з Кримом затриманий військовий, який був завербований російської ФСБ і воював в Сирії.
  • 8 серпня 2019 року Голопристанський районний суд Херсонської області засудив затриманого на адмінкордоні з окупованим Кримом колишнього інструктора батальйону «Сомалі» так званої «ДНР» Андрія Яворчука до 8 років позбавлення волі у кримінально-виконавчій установі закритого типу.
  • 11 червня 2019 року співробітники Нацполіції АРК разом з прикордонниками затримали у контрольному пункті в’їзду-виїзду «Каланчак» на адмінкордоні з окупованим Кримом члена так званої «Самооборони Севастополя» Степана Резуника, який у 2014 році сприяв Росії в окупації півострова.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine