У РФ прокурор запросив для фігуранта «справи кримських мусульман» Сейтосманова 17 років колонії

У російському Ростові-на-Дону 4 грудня на засіданні Південного окружного військового суду держзвинувачення запросило для фігуранта сфабрикованої ФСБ севастопольської «справи кримських мусульман» Енвера Сейтосманова покарання у вигляді 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Енвер Сейтосманов Фото: Facebook Крымская солидарность

Про це повідомляє громадське об’єднання «Кримська солідарність».

«Прошу Сейтосманова Енвера Кязімовіча визнати винним і призначити покарання за частиною 1 статті 205.5 КК РФ у вигляді позбавлення волі строком на 17 років з відбуванням покарання в колонії суворого режиму, з обмеженням свободи строком на 1 рік і 6 місяців», – цитують активісти прокурора Ігоря Надолинського.

За словами кримського адвоката Еміля Курбедінова, вирок у справі Енвера Сейтосманова винесуть до середини грудня.

Нагадаємо:

  • 10 травня 2018 року в селі Орлине в Балаклавському районі Севастополя російські силовики провели обшуки, після яких затримали двох кримських татар – рідних братів Ернеста і Енвера Сейтосманових. Затримані є двоюрідними братами кримчанина Нурі Примова, раніше засудженого в Росії на 5 років за севастопольською «справоюі Хізб ут-Тахрір». Згодом Ернеста Сейтосманова відпустили.
  • ФСБ підозрює Енвера Сейтосманова в участі в організації «Хізб-ут-Тахрір», забороненої в РФ.
  • 11 травня «Ленінський районний суд» Севастополя заарештував Енвера Сейтосманова. Йому інкримінували ч.2 ст.205.5 КК РФ (участь в діяльності організації, яка відповідно до законодавства РФ визнана терористичною).
  • В кінці липня 2019 року Енвера Сейтосманова етапували з СІЗО Сімферополя до СІЗО російського Ростова-на-Дону.
  • 5 серпня 2019 року в Ростові-на-Дону в Північно-Кавказькому окружному військовому суді (тепер Південний окружний військовий суд) відбулося перше засідання по суті у севастопольській «справі Хізб ут-Тахрір», фігурантом якої є Енвер Сейтосманов.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine