США включили в проєкт оборонного бюджету санкції проти «Північного потоку-2» – Bloomberg

Новини
Судно-трубоукладач Pioneering Spirit починає роботу з прокладання труб для трубопроводу Nord Stream 2 в Гельсінській затоці, Фінляндія, 23.12.2018 Фото: Reuters

Сенат США включив у проєкт оборонного бюджету Сполучених Штатів на 2020 рік санкції проти проєкту газопроводу «Північний потік-2» (Nord Stream 2).

Про це повідомляє агентство Bloomberg із посиланням на два джерела, ознайомлені із законопроєктом.

Як зазначається, обмежувальні заходи, що застосовуватимуться до компаній, які займаються реалізацією проєкту російської енергетичної компанії «Газпром», розроблені на базі законопроєкту, представленому у Сенаті республіканцем Тедом Крусом і демократом Джином Шахіном.

Ці санкції націлені на судна, які прокладають трубопровід, а також на керівників компаній, пов’язаних з цими суднами. Цим особам може бути заблоковано в’їзд до США, а їхні транзакції, пов’язані з їх нерухомістю або інтересами – заблоковано.

Санкції, які увійшли до проєкту Закону про державну оборону (NDAA) мають на меті зупинити будівництво російського газопроводу.

«Законодавці наполягають на впроваджені обмежувальних заходів, оскільки кажуть, що їх все більше непокоїть нездатність президента Дональда Трампа діяти від свого імені, щоб заблокувати цей проєкт, який, як побоюються американські чиновники, дасть Росії нові важелі впливу в Європі», – пише агентство.

Законодавці розраховують подати законопроєкт 20 грудня, раніше запланованого терміну.

Як повідомлялось, обмежувальні заходи щодо проекту «Північний потік-2», які в сенаті Конгресу США мають намір включити до військового бюджету, торкнуться різних компаній, що беруть участь у будівництві трубопроводу, зокрема, прокладають труби у Балтійському морі.

21 листопада віце-прем’єр РФ Дмитро Козак заявив, що «Північний потік-2» почне працювати в середині 2020 року.

Нагадаємо:

  • 31 липня 2019 року комітет у закордонних справах Сенату США проголосував за введення санкцій щодо компаній-учасників будівництва магістрального газопроводу з Росії до Німеччини через Балтійське море «Північний потік-2» (Nord Stream 2).
  • Проект «Північний потік-2» передбачає будівництво двох ниток загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини, з’єднавши постачальників у РФ зі споживачами в Європ. Новий трубопровід планується побудувати поруч з «Північним потоком». Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро. Засновником та власником контрольного пакета акцій компанії-оператора проекту Nord Stream 2 AG є «Газпром» (MOEX: GAZP). В консорціум входять також французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper і Wintershall.