Путін заявив про загрозу «різанини на Донбасі»

Президент РФ Володимир Путін на другий день після «нормандського саміту» заявив, що Україна нібито здатна «влаштувати різанину» на окупованій території Донбасу.

Про це він сказав на засіданні Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини, відповідаючи на виступ пропагандиста Кирила Вишинського, обвинуваченого українськими правоохоронцями в державній зраді, переданий 7 вересня Росії в ході обміну з Україною утримуваними особами, пишуть російські ЗМІ.

«Українська сторона весь час ставить питання: дайте нам можливість закрити кордон військами. Я уявляю, що далі почнеться – Сребрениця почнеться. Ось і все. Ми ж бачили, як президент Зеленський веде дискусії з націоналістами… Незрозуміло, хто там сильніше і чого там відбудеться, хто ними керуватиме», – сказав Путін.

  • 9 грудня на переговорах «нормандської четвірки» лідери України, Росії, Німеччини та Франції погодили розведення військ на трьох нових ділянках уздовж лінії зіткнення на Донбасі. Воно повинно відбутися до березня 2020 року.
  • Президент Володимир Зеленський на прес-конференції після зустрічі в нормандському форматі заявив, що ніякої федералізації України не буде, а також перерахував досягнуті домовленості. Зеленський також зробив акцент на кількох «червоних лініях», які Україна ніколи не переступить: неможливість федералізації, неможливість компромісів через поступки в межах територій. Також не буде допущено ніякого впливу на вектор руху і розвитку України. Крім того, ніяких компромісів по Криму. «Донбас і Крим – це Україна», – сказав Зеленський.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine