Пропагандист Вишинський включений до складу Ради з прав людини при президенті РФ

Новини
Кирило Вишинський Фото: sputniknews.ru

Обвинувачений українськими правоохоронцями в держзраді російський пропагандист Кирило Вишинський, переданий 7 вересня Росії в ході обміну з Україною утримуваними особами, введений указом Володимира Путіна до складу Ради з прав людини при при президенті РФ. Іншим указом зі складу Ради був виведений голова Міжнародної правозахисної групи “Агора” Павло Чіков та низка інших правозахисників. 

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань.

Володимир Путін оновив склад Ради при президенті РФ з розвитку громадянського суспільства і прав людини. Зокрема, він вивів зі складу Ради політологиню Катерину Шульман, правозахисника Іллю Шаблінського, керівника правозахисної організації «Схід» Євгена Боброва і адвоката Павла Чікова – голову Міжнародної правозахисної групи “Агора”, яка опікувалася політичними в’язнями в РФ, зокрема й українськими, пише видання «Медуза».

Також був звільнений з посади голови Ради та виключений з її складу юрист Михайло Федотов.

Натомість до складу Ради президент РФ включив уповноважену з прав людини в Свердловській області Тетяну Мерзлякову, президента Центру прикладних досліджень і програм Олександра Точенова та обвинуваченого українськими правоохоронцями в держзраді російського пропагандиста Кирила Вишинського.

Головою Ради Путін призначив телеведучого, члени Вищої ради партії “Єдина Росія” Валерія Фадєєва. 

Нові призначення викликали емоційну реакцію російських правозахисників.

“Непогана ротація, до речі, що демонструє все, що чекає Росію в найближчому майбутньому з правами людини: Шульман з речами на вихід, Вишинський – на вхід.

Бідні залишки пристойних людей в цій Раді, з ким поруч їм доведеться сидіти…

Але як тасує колоду Кліо, муза історії та боги, що їй допомагають, як намагається застерегти нас сталінськими прізвищами нових героїв! ну не буває просто так таких збігів – Фадєєв і Вишинський”, – написала на своїй сторінці у Facebook правозахисниця Вікторія Івлева.

“Все, вільні! Гора з пліч. Ніяких болісних виборів і демонстративних виходів, негайних або відкладених. Павло Чіков, Ілля Шаблінський, мої вітання. Іншим важче”, – написала на своїй сторінці у Facebook виключена зі складу Ради Катерина Шульман.

Раніше президент РФ Володимир Путін призначив Кирила Вишинського виконавчим директором «Міжнародного інформагентства «Россия сегодня».

Нагадаємо: 

  • 15 травня 2018 року співробітники СБУ спільно з прокуратурою АРК розкрили діяльність в Україні мережі медіаструктур, підконтрольних Росії. В ході проведення обшуків у керівника «РИА Новости-Украина» Кирила Вишинського був знайдений паспорт громадянина РФ, а також російські державні нагороди, зокрема медаль РФ «За повернення Криму».
  • Вишинському повідомили про підозру у державній зраді. Його затримали. 17 травня Херсонський міськсуд арештував його без права внесення застави.
  • 1 червня Вишинський заявив про своє бажання вийти із українського громадянства. З відповідним проханням він звернувся до президента України Петра Порошенка.
  • 7 вересня Кирило Вишинський був переданий Росії в ході обміну з Україною утримуваними особами.