Бойовик «ДНР» зайшов не на той блокпост і отримав 8,5 років позбавлення волі

Про затримання Юрія Слатова у квітні 2019-го прес-служба ООС відзвітувала як про взяття в полон члена розвідувальної групи. В суді з’ясувалося, що бойовик зайшов не на той блокпост. Тепер він отримав 8,5 років позбавлення волі.

Фото: Прямий

Про це повідомляє Центр журналістських розслідувань із посиланням на вирок Красноармійського міськрайонного суду Донецької області від 4 грудня 2019 року.

Мешканець Донецька Юрій Слатов отримав 8 років та 6 місяців за статтею 258–3 Кримінального кодексу України («Створення терористичної групи чи терористичної організації»). Вирок ще може бути оскаржений в апеляційній інстанції.

За матеріалами справи, у травні 2018 року Слатов вступив у ряди організації «Донецька народна республіка», отримав «временное удостоверение личности», спеціальність «старший стрілець» та позивний «Сват».

У квітні 2019 року його затримали українські військовослужбовці. Обвинувачений провину визнав. За його словами, він приєднався до «ДНР» через безробіття. Був зарахований до мотострілецької частини, отримав зброю — автомат АК-74 та набої, прийняв “військову присягу”. 

У суді обвинувачуваний сказав, що знаходився на лінії розмежування, й до його обов`язків входила охорона цієї лінії від ЗСУ. Зі зброї начебто стріляв тільки на навчаннях, у військовослужбовців не стріляв, але розумів, що міг це робити.

За час «служби» Слатов отримував винагороду приблизно 18–19 тисяч російських рублів. 

У день затримання він повертався «до своїх», але заблукав та помилково вийшов на позиції українських військових.

У суді також допитували трьох свідків — військових, які затримали бойовика. Усі вони розповіли, що в той вечір побачили невідомого та зробили попереджувальні постріли. Той почав просити не стріляти і здався. Зброї в затриманого не було.

Прес-служба Операції об’єднаних сил 5 квітня 2019 року оприлюднила інформацію про затримання про взяття в полон бойовика Юрія С.

«Розвідувальна група ворога намагалася вийти в тил наших позицій на Донецькому напрямку. Добре організована бойова служба на передньому краї та посилена пильність наших бійців, які несуть службу на спостережних постах, дозволили викрити наміри противника. У ході короткого бою ворог відступив, нашими військовослужбовцями взято в полон бойовика російсько-окупаційних військ», — йшлося в повідомленні.

  • Бойовики так званої «ДНР» 12 листопада передали на підконтрольну уряду України територію тіло українського бійця Романа Беспалого, одного з восьми військовослужбовців, які потрапили у полон 22 травня 2019 року, заїхавши на вантажівці на окуповану територію. Однак родичі Беспалого заявляють, що це не його тіло, в якому, до того ж, не було внутрішніх органів.
  • Волноваський районний суд Донецької області призначив покарання у вигляді позбавлення волі мешканцю окупованої Донеччини, який служив заряджаючим артилерійського розрахунку у незаконному збройному формуванні «ДНР». Засудженого звільнили у залі суду, зарахувавши йому перебування під вартою у термін відбування покарання.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine