У нових правилах перетину КПВВ на Донбасі скасували поняття «ручна поклажа»

За новими правилами переміщення товарів через контрольно-пропускні пункти в'їзду/виїзду (КПВВ) був виключений спосіб перевезення ручним багажем.

КПВВ «Майорське» в Донецькій області Фото: YouTube Телеканал UA: ДОНБАС

Як розповіла правової аналітик Благодійного фонду «Право на захист» Ірина Пецко, тепер можна ввозити товари без обмежень ціни, ваги та вартості з переліку дозволених, повідомляє видання «Донецкие новости».

За її словами, в попередньому законодавстві були способи перевезення товарів у ручній поклажі або вантаж.

«Вантаж означає, що товар перевозиться транспортним засобом – автомобілем, автобусом, чимось завгодно. Ручна поклажа – це те, що людина несе з собою в руках», – сказала експерт.

Пецко зазначила, що згідно із законодавством України, ручна поклажа має свої обмеження – сантиметри, обсяг і вагу до 10 кг.

«Якщо подивитися на людей і те, що вони везуть, особливо в Станиці Луганській, яка є пішим КПВВ, то габарити цієї ручної поклажі постійно порушувалися, і на це не звертали ніякої уваги», – сказала Пєцкі.

За її словами, коли люди з ручною поклажею проходили огляд з боку працівників Державної фіскальної служби України, в цьому був корупційний момент, пов’язаний з швидкістю проходження КПВВ.

«Люди втомлюються і хочуть все зробити швидко, а там, де є бажання прискорити процес, є і спокуса допомогти це зробити. Для виключення таких дискримінаційних моментів спосіб перевезення товарів був виключений з Постанови №815. Тепер неважливо, як людина переміщує ці товари: в руках або на автомобілі, тачкою або на велосипеді – абсолютно неважливо», – пояснила правозахисниця.

«Товари повинні перевозитися тільки фізичними особами. Господарська діяльність або перевезення товарів юридичними особами, фізичними особами-підприємцями не передбачена», – зазначає правозахисниця.

За її словами, якщо фізична особа буде везти на непідконтрольну українській владі частину Донбасу велику кількість товарів і зможе довести, що товар йому належить, законодавство України тепер не встановлює будь-яких обмежень за ціною, вагою. «Головне, щоб серед цих товарів не було якихось речей, зазначених у списку заборонених або обмежених», – пояснила Пецко.

Нагадаємо:

  • 28 листопада набув чинності новий Порядок в’їзду осіб і переміщення товарів на тимчасово окуповані території (ТОТ) у Донецькій та Луганській областях і виїзду осіб та переміщення товарів із цих територій. Правозахисник вказують, що жителі окупованих територій Донбасу не були вчасно поінформовані про новий Порядок перетину лінії розмежування, що призвело до інцидентів на контрольних пунктах в’їзду-виїзду, де, зокрема, не пропускали дітей через відсутність необхідних документів.
  • У новому Порядку перетинання лінії розмежування на Донбасі є ряд негативних і сумнівних моментів. Зокрема, громадян перевіряють по не пов’язаним між собою базам прикордонників і СБУ, хоча в них внесена ідентична інформація. Це збільшує час на перевірку на контрольних пунктах в’їзду-виїзду.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine