Сенат США схвалив оборонний бюджет з військовою допомогою для України та санкціями проти «Північного потоку-2»

Новини
Конгрес США Фото: Facebook Embassy of Ukraine in the USA

Сенат США схвалив законопроект про фінансування видатків на оборону на 2020 рік загальною сумою 738 млрд доларів. Серед інших витрат документ передбачає виділення 300 млн доларів військової допомоги Україні, а також введення санкцій проти компаній, які будують газопровід «Північний потік-2».

Про це повідомляє українська служба Голосу Америки.

Пакет військової допомоги включає надання летальної зброї для України, розбудову її берегової борони, зокрема берегові крилаті ракети та протикорабельні ракети.

Також у законі передбачили запровадження обов’язкових санкцій проти компаній, що беруть участь у реалізації проекту російської енергетичної компанії «Газпром» «Північний потік-2», а також у проекті будівництва газопроводу «Турецький потік».

Палата представників Конгресу США проголосувала з цей же варіант бюджету минулого тижня.

Американський президент Дональд Трамп пообіцяв негайно підписати документ.

Глава правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв подякував США за введення санкцій проти «Північного потоку-2».

«Американський Сенат підтримав законопроект, яким затверджується оборонний бюджет США на 2020 рік (NDAA). Також ним впроваджуються обов’язкові санкції щодо компаній та осіб, які прокладають труби на будівництві Північного потоку 2 або допомагають це робити», – написав Коболєв на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, що законопроект набирає сили після підписання його президентом Трампом і як очікується, це відбудеться протягом кількох днів.

«Після цього компанії, задіяні на будівництві Північного потоку 2, муситимуть згорнути роботи протягом найближчого часу або опиняться під санкціями США. Дякую нашим друзям в Україні і за кордоном за підтримку на цьому шляху», – додав глава правління НАК «Нафтогаз України».

Нагадаємо:

  • 31 липня 2019 року комітет у закордонних справах Сенату США проголосував за введення санкцій щодо компаній-учасників будівництва магістрального газопроводу з Росії до Німеччини через Балтійське море «Північний потік-2» (Nord Stream 2).
  • Обмежувальні заходи щодо проекту «Північний потік-2», які в сенаті Конгресу США включили до військового бюджету, торкнуться різних компаній, що беруть участь у будівництві трубопроводу, зокрема, прокладають труби у Балтійському морі. Ці санкції націлені на судна, які прокладають трубопровід, а також на керівників компаній, пов’язаних з цими суднами. Цим особам може бути заблоковано в’їзд до США, а їхні транзакції, пов’язані з їх нерухомістю або інтересами – заблоковано.
  • Проект «Північний потік-2» передбачає будівництво двох ниток загальною потужністю 55 мільярдів кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини, з’єднавши постачальників у РФ зі споживачами в Європ. Новий трубопровід планується побудувати поруч з «Північним потоком». Вартість проекту оцінюється майже в 10 млрд євро. Засновником та власником контрольного пакета акцій компанії-оператора проекту Nord Stream 2 AG є «Газпром» (MOEX: GAZP). В консорціум входять також французька Engie, австрійська OMV, британсько-нідерландська Royal Dutch Shell, німецькі Uniper і Wintershall.