Тимчасовий повірений у справах США Тейлор: Я дуже оптимістично налаштований щодо України

Новини
Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор Фото: ua.usembassy.gov

Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор завершує свою роботу у Києві та передає повноваження заступниці голові Місії США в Україні Крістіні Квін. Американський дипломат наголосив, що дуже оптимістично налаштований щодо майбутнього України.

Про це йдеться у зверненні Тейлора до народу України, опублікованому посольством США у мікроблозі Twitter.

«Коли я приїхав в Україну у червні, я знав, що моє перебування обмежене в часі. І цей час мого перебування в Україні, починаючи від червня, був чудовим, надзвичайним!», – заявив дипломат.

Він нагадав про події, що стались в Україні за час його перебування на посаді: було обрано нову Верховну Раду, сформовано Вищий антикорупційний суд, внаслідок чого з’явилися можливості для просування багатьох реформ, «які були у підвішеному стані впродовж багатьох років».

Також Тейлор згадав про прогрес у питанні миру на Донбасі, зокрема, телефонні розмови між президентом України Володимиром Зеленським і президентом РФ Володимиром Путіним, обмін полоненими.

«І попереду теж будуть гарні часи!», – наголосив дипломат.

Він також нагадав, що високопосадовці з Вашингтона відвідали і продовжують відвідувати Україну.

«Сполучені Штати демонструють підтримку України. Один з останніх проявів такої підтримки – запровадження санкцій проти «Північного потоку-2». Це свідчить про сильну підтримку з боку Сполучених Штатів, яка продовжуватиметься. Ця підтримка двопартійна, вона здійснюється усім Конгресом. І це можливість для нас просуватись далі у відносинах США і України. Я дуже оптимістично налаштований щодо України», – заявив Тейлор.

Він також повідомив, що на посаді очільника диппредставництва США його замінить заступниця голови Місії США в Україні Крістіна Квін, що буде гарною нагодою «для неї та для України будувати наші відносини».

«Це був чудовий час для мене, дуже дякую!», – сказав на прощання Тейлор.

Як повідомлялось, 18 липня 2019 року експосол Сполучених Штатів Вільям Тейлор став тимчасовим повіреним у справах США в Україні. Крістіна Квін, яка з 31 травня виконувала обов’язки тимчасово повіреної, стала заступницею Тейлора.

Тейлор був послом США в Україні з 2006 по 2009 рік, а також був спеціальним координатором Державного департаменту з питань Близького Сходу, представником США в Близькосхідному квартеті та на інших дипломатичних посадах. До свого нового призначення Тейлор обіймав посаду виконавчого віце-президента Інституту миру США.

Нагадаємо:

  • У липні 2016 року Сенат США призначив Марі Йованович послом США в Україні. Вона замінила на цій посаді Джеффрі Пайетта. Йованович з 2001 по 2004 рік була заступником американського посла в Україні.
  • 18 травня 2019 року американське посольство повідомило, що Надзвичайний і повноважний посол США в Україні Марі Йованович завершує дипломатичну каденцію в Києві. 20 травня Йованович поїхала з Києва.
  • 31 травня тимчасово повірена у справах США в Україні Крістіна Квін прибула до Києва на заміну послині Марі Йованович.