Анкара підніме питання деокупації Криму і звільнення українських громадян під час візиту Путіна до Туреччини – Пристайко

Турецька сторона поставить питання про деокупацію Криму під час розмови з президентом РФ Володимиром Путіним.

Про це в Twitter написав міністр закордонних справ України Вадим Пристайко після телефонної розмови з міністром закордонних справ Туреччини Мевлутом Чавушоглу.

«Мій колега також зазначив, що Туреччина підніме питання деокупацію Криму і звільнення українських громадян, які незаконно утримуються в Росії і на окупованих територіях під час сьогоднішнього візиту Путіна», – написав Пристайко.

Сьогодні президенти Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган і Росії Володимир Путін візьмуть участь в церемонії введення в експлуатацію газопроводу «Турецький потік» в обхід України по дну Чорного моря.

  • Президент Туреччини Реджеп Ердоган підтвердив незмінність позиції в тому, що Турецька Республіка й надалі підтримуватиме територіальну цілісність і суверенітет України, ніколи не визнавала і не визнає незаконну анексію Криму Росією. Також пріоритетом для Туреччини залишається підтримка кримських татар, захист їх прав та інтересів на півострові.
  • Росія готується до перетворення Чорного моря в зону власного тотального контролю під приводом нібито «запобігання загрозам енергетичній інфраструктурі, стратегічно важливої для РФ та Туреччини», таку думку висловив президент Центру глобальних досліджень «Стратегія XXI» Михайло Гончар.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine