Путін поскаржився на якість води в окупованому Криму

Новини
Президент РФ Володимир Путін Фото: kremlin.ru

Президент РФ Володимир Путін на нараді в окупованій Ялті 10 січня заявив, що окупаційна «влада» недостатньо приділяє увагу проблемі водопостачання Криму.

«Зроблено багато, але ще не все. Ще потрібно попрацювати над проблемами водопостачання, водовідведення, над вирішенням екологічних питань, якими тут, схоже, взагалі ніхто ніколи не займався», – каже Путін.

Путін закликав своїх чиновників «максимально чітко відгукуватися на запити людей і швидше приймати відповідні рішення – зокрема, оцінити стан міського середовища і прийняти швидкі заходи по зміцненню регіональних систем комунікацій.

«Перше – це подальше підвищення якості життя тут. Це найпростіші питання, з якими люди стикаються щодня, по суті справи, в своєму житті – ремонт будинків, реконструкція інженерних мереж, благоустрій прибудинкових територій і громадських просторів, парків, скверів, набережних. Мова йде не тільки про курортні туристичні зони, але про всі населені пункти», – сказав глава держави-агресора.

Міністерство закордонних справ висловило рішучий протест через черговий неузгоджений з Україною приїзд Путіна в окупований Крим.

9 січня Путін приїхав на окупований півострів, щоб поспостерігати за незаконними навчаннями Північного і Чорноморського флотів Російської Федерації біля берегів окупованого Криму.

  • Президент РФ Володимир Путін не просив відновити водопостачання в окупований Крим Північно-Кримським каналом з материкової України, заявив президент України Володимир Зеленський. Як заявив представник президента України в АРК Антон Кориневич, відповідаючи на претензії «постпреда Криму при президенті Росії» Георгія Мурадова, який зажадав провести переговорний процес з Україною про пропуск на півострів вод річки Дніпро, РФ, окупувавши Крим, повинна сама вирішувати питання забезпечення півострова водою.
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • «Владою» Криму було дано старт геологорозвідці і бурінню свердловин для видобутку води на промислові і сільськогосподарські потреби. Буріння свердловин, на думку екологів, не вирішить проблеми з водопостачанням Криму, а тільки призведе до засолення земель. На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує.
  • За підрахунками директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайла Ромащенко, власних водних ресурсів у окупованого Росією Криму без дніпровської води з материкової України вистачить лише для забезпечення потреб одного мільйона жителів, тобто, менше половини населення півострова. Водозабезпеченість півострова в 10 разів менше потреб кримчан. Заступник директора Інституту водних проблем і меліорації України Михайло Яцюка вказує, що забезпечення окупованого Криму водою продовжує залежати від того, наскільки часто на півострові випадають опади, незважаючи на всі спроби російської окупаційної «влади» придумати альтернативні схеми водопостачання.