Зеленського закликали проголосити 26 лютого Днем кримського опору російській окупації – Чийгоз

Група народних депутатів закликала президента України Володимира Зеленського офіційно проголосити 26 лютого Днем кримського опору російської окупації, який пропонується відзначати на державному рівні.

Мітинг біля Верховної Ради АРК 26 лютого 2014 року Фото: investigator.org.ua

Про це повідомив на своїй сторінці в Facebook заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, нардеп Ахтем Чийгоз.

«26 лютого 2014 року – це важливий день в історії України та Криму. Саме дії кримських татар та інших громадян України, що виступили проти незаконної окупації і зараз продовжують боротьбу проти агресора, стали підставою для жорстоких репресій, терору з боку російського окупаційного режиму», – написав Чийгоз.

«Належне відзначення цього дня важливе для всіх громадян України – як на материковій її частині, так і в Криму. Це підтримка уваги міжнародного співтовариства до незаконної окупації і консолідація українського суспільства в боротьбі за звільнення Криму», – додав він.

Чийгоз також подякував колегам-депутатів, які підписали депутатське звернення до президента, за прояв державної позиції.

У коментарі до посту Чийгоза заступниця представника президента в АРК Таміла Ташева повідомила, що представництво президента України в Автономній Республіці Крим вже розробило відповідний проект Указу президента та всі супровідні документи до нього і передало їх до Офісу президента. «Ми раді, що спільною кримською командою дивимось в одному напрямку», – написала Ташева.

Нагадаємо:

  • 26 лютого 2014 року біля кримського парламенту відбулися два мітинги – за збереження територіальної цілісності України, організований Меджлісом кримськотатарського народу, і сепаратистський мітинг прихильників «Русского единства». Організаторами заходів виступили голова Меджлісу Рефат Чубаров і лідер «Русского единства» Сергій Аксенов. Тоді в результаті тисняви і сутичок двоє людей загинули.
  • 27 лютого 2014 року будівлі ВР і Радміну АРК були захоплені озброєними російськими спецназівцями без розпізнавальних знаків. В цей же день над будівлями були підняті російські прапори. Також перекинуті з Росії військові без розпізнавальних знаків окупували весь Крим, поставивши блокпости на в’їздах і зайнявши аеропорт.
  • 16 березня 2014 року в Криму і Севастополі пройшов незаконний «референдум», за результатами якого 96,77% виборців республіки і 95,6% виборців Севастополя нібито проголосували за приєднання Криму до Росії.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine