У «Прогресстех-Україна» кажуть, що не мають зв’язку із російською компанією: збираються судитися

У компанії «Прогресстех-Україна», яка претендує на підряд на проектування злітної смуги в аеропорту «Дніпропетровськ», стверджують, що ніяк не співпрацюють із російським офісом «Прогресстеху».

Про це радник директора компанії Микола Павленко сказав у коментарі Центру журналістських розслідувань.

Раніше головний редактор «Цензор.нет» Юрій Бутусов написав на своїй Facebook-сторінці, що тендер на проектування нової злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ» може виграти компанія російського військового академіка Володимира Кульчицького. Бутусов закликав організаторів скасувати тендер, а СБУ — перевірити допуск учасника до конкурсу.

Микола Павленко, з яким ЦЖР зв’язався телефоном, називає інформацію Бутусова брехнею і спростовує пов’язаність «Прогресстех-Україна» з російським ООО «Прогресстех».

«Мы будемо подавати позов до суду. За брехню. Керівництво розбереться до кого, але будемо подавати на тих, хто написав», — сказав Павленко.

Микола Павленко також стверджує, що українська компанія є повністю самостійною й ніякої кооперації з «Прогресстех-Рус» не відбувається.

«У нас окрема організація. Ми самостійна одиниця. До чого тут російський офіс?», — сказав він.

Між тим, Центр журналістських розслідувань виявив, що у 2018 році обидві компанії виконували підряд на проектування аеропорту «Туркменабад» — про це вийшли новини на сайтах підприємств.

Російська компанія заявила, що виконала замовлення, а українська — що допомагала в роботі.

ТОВ «Прогресстех-Україна» має в засновниках кіпрську фірму Progresstechgroup, зареєстровану в місті Нікосія, а кінцевим бенефіціаром — громадянин РФ Володимир Кульчицький. Ця ж кіпрська компанія є засновницею російського ООО «Прогресстех».

Закон України «Про публічні закупівлі» забороняє участь у тендерах тільки тим компаніям, які внесені до санкційного списку. Тож афільовані з російськими структурами і власниками фірми, щодо яких не введені санкції, можуть отримувати державні замовлення.

Нагадаємо:

  • На участь у проектуванні нової злітно-посадкової смуги Міжнародного аеропорту «Дніпропетровськ» претендує компанія «Прогресстех-Україна». Бенефіціарним власником цієї компанії є російський академік військових наук Володимир Кульчицький, якого раніше президент РФ Путін відзначив званням Заслуженого працівника транспорту Російської Федерації.
  • З 2016 року підприємство отримало понад 5 млн гривень на виконання державних підрядів ще в шести українських аеропортах.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine