ПАРЄ визнала РФ «стороною Мінських домовленостей». Росія протестує

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила резолюцію, в якій визнала Росію «стороною Мінських домовленостей». Російська делегація протестує.

Парламентська Асамблея Ради Європи Фото: УНИАН

Про це повідомляє видання Європейська правда.

ПАРЄ затвердила резолюцію про стан моніторингової процедури з критичними зауваженнями на адресу Росії, в якій, зокрема, висловила стурбованість антидемократичними процесами в РФ.

Документ стверджує, що Російська Федерація «посилює негативні тенденції демократії, верховенства права і прав людини … в тому числі довільно використовує законодавство про протидію екстремізму для замовчування опозиції і критики з боку громадянського суспільства, погіршення свободи віросповідання в країні, наприклад – заборона Свідків Єгови; встановлює «кордони» і здійснює повзучу анексію грузинських регіонів Південної Осетії та Абхазії; здійснила незаконну анексію Криму і військову агресію на Сході України».

Також документ містить ряд вимог на адресу Росії, серед яких:

– в повній мірі виконувати Мінські домовленості, стороною яких є Російська Федерація (виділена фраза була додана за пропозицією України, яку підтримала переважна більшість – ред.)
– припинити військове вторгнення і підтримку незаконних збройних формувань на сході України;
– скасувати незаконну анексію Криму;
– припинити і скасувати встановлення «кордону» і повзучу анексію грузинських регіонів Південної Осетії та Абхазії;
– усунути будь-які юридичні перешкоди для безумовного виконання рішень Європейського суду з прав людини і беззастережно виконувати рішення суду;
– беззастережно і повністю співпрацювати зі спільною слідчою групою і голландською прокуратурою для притягнення до відповідальності осіб, відповідальних за збиття рейсу MH17.

Ключові суперечки викликав пункт про Мінські домовленості, який обурив делегацію РФ. Росіяни наполягали, що згадка про «Мінськ» неприпустима. «Ми робимо все, що можемо, щоб допомогти, але ми не учасник цієї угоди. Ми ж не сторона конфлікту», – переконував делегатів Асамблеї російський депутат Микола Рижак.

Незважаючи на протести росіян, документ був затверджений переважною більшістю – 49 проти 17 голосів.

Як повідомлялось, 29 січня ПАРЄ відхилила пропозицію представників України і країн-партнерів про обмеження повноважень російської делегації. Крім того, Регламентний комітет ПАРЄ ухвалив рішення, яким в Асамблеї офіційно дозволили працювати російським депутатам, які обрані в багатомандатному окрузі з урахуванням голосів в окупованому Криму, та сенаторам, які підтримали анексію півострова.

Нагадаємо:

  • 26 червня 2019 року у Страсбурзі ПАРЄ ухвалила рішення про підтвердження повноважень делегації РФ без жодних обмежень, попри порушення нею принципів Ради Європи. Делегації України, Грузії, Польщі, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії оголосили демарш в ПАРЄ і покидають її сесію.
  • У регламент ПАРЄ додана норма, яка скасовує право організації накладати ключові санкції на будь-яку національну делегацію, включаючи Росію. Асамблея більше не зможе обмежувати право голосу, право виступу, право участі та голосування у комітетах асамблеї – не зважаючи на те, яких порушень припустилася держава та її депутати.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine