ПАРЄ підтвердила повноваження делегації Росії

Новини
Фото: Facebook Parliamentary Assembly of the Council of Europe

Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) відхилила пропозицію представників України і країн-партнерів про обмеження повноважень російської делегації.

Про це повідомляє видання Європейська правда.

За підтвердження повноважень Росії в повному обсязі проголосувало 96 депутатів, проти – 44, ще 7 депутатів утрималися.

Підготовку проекту доповіді доручили одному з найбільш проросійських депутатів асамблеї – представнику групи крайніх лівих Тіні Коксу. Проект доповіді виявився гранично лояльним до Росії – він не згадував про якісь порушення з боку РФ, а натомість стверджував, що Москва показала прогрес, оскільки заплатила гроші в бюджет Ради Європи і звільнила полонених українських моряків.

Більшість правок, представлених українськими депутатами, в тому числі ті, що пропонували обмежити повноваження Росії, були відхилені при розгляді.

У той же час, Асамблея погодилася додати норму, яка підкреслює, що Крим незаконно анексований Росією і нагадує, що вимоги щодо Росії, пов’язані з окупацією півострова, залишаються в силі, незважаючи на дозвіл на повернення Росії в ПАРЄ.

Також Асамблея внесла зміни в документ, нагадавши про зобов’язання РФ виконати вимоги попередніх резолюцій, прийнятих після 2014 року.

Крім того, Регламентний комітет ПАРЄ ухвалив рішення, яким в Асамблеї офіційно дозволили працювати російським депутатам, які обрані в багатомандатному окрузі з урахуванням голосів в окупованому Криму, та сенаторам, які підтримали анексію півострова.

На підставі цього рішення було закрито розгляд скарги, ініційованої латвійським депутатом Марією Голубєвої і підтриманої депутатами від України і інших держав. За регламентом ПАРЄ, в разі якщо комітет відхиляє оскарження з процедурних підстав, воно вважається автоматично прийнятим Асамблеєю, але рішення комітету має бути оголошено на засіданні Асамблеї.

Комітет констатував, що він розглянув скаргу за двома підставами:

1) в російську делегацію входять депутати, обрані в багатомандатному окрузі з урахуванням голосів в анексованому Криму; 2) в російську делегацію увійшли сенатори, які підтримали анексію Криму в 2014 році і за цей знаходяться під міжнародними санкціями.

На думку Асамблеї, ці підстави не є достатніми для введення обмежень проти таких депутатів в ПАРЄ. «Комітет дійшов висновку, що повноваження російської парламентської делегації повинні бути підтверджені», – йдеться в рішенні комітету.

Як повідомлялось, 27 січня делегати ПАРЄ зупинили автоматичне затвердження повноважень делегації Росії. У російській делегації заявили, що покинуть зимову сесію в разі, якщо її повноваження в Асамблеї будуть обмежені.

Нагадаємо:

  • 26 червня 2019 року у Страсбурзі ПАРЄ ухвалила рішення про підтвердження повноважень делегації РФ без жодних обмежень, попри порушення нею принципів Ради Європи. Делегації України, Грузії, Польщі, Словаччини, Литви, Латвії та Естонії оголосили демарш в ПАРЄ і покидають її сесію.
  • У регламент ПАРЄ додана норма, яка скасовує право організації накладати ключові санкції на будь-яку національну делегацію, включаючи Росію. Асамблея більше не зможе обмежувати право голосу, право виступу, право участі та голосування у комітетах асамблеї – не зважаючи на те, яких порушень припустилася держава та її депутати.
  • Делегація Верховної Ради України у ПАРЄ офіційно відмовилась від участі в осінній сесії Асамблеї з 30 вересня по 4 жовтня та в урочистостях з нагоди 70-річчя Ради Європи через повернення до роботи в ПАРЄ російської делегації без виконання вимог резолюцій Асамблеї, схвалених у відповідь на російську агресію проти України.
  • 17 січня 2020 року Верховна Рада прийняла рішення про відновлення участі української делегації в роботі Парламентської Асамблеї Ради Європи в 2020 році.