Окупанти в Криму продовжують шукати засоби забезпечення півострова водою

Новини
Висохлий Північно-Кримський канал в Криму після окупації Фото: e-crimea.info

Глава «уряду» окупованого Криму Юрій Гоцанюк повідомив, що на підприємстві «Вода Криму» провели нараду, в ході якої пройшло обговорення способів забезпечення кримчан питною водою і скорочення її втрат в мережах водопостачання. Він закликав кримчан дбайливо ставитися до витрачання цінного для півострова ресурсу.

«Необхідно ретельно контролювати витоку і оперативно ліквідувати проблему водовтрати. Дав в зв’язку з цим ряд доручень адміністрації Сімферополя, профільним міністерствам і держпідприємствам. Для досягнення позитивних результатів нам потрібно поетапно модернізувати мережі водопостачання та водовідведення, які, як відомо, значно зношені», – сказав Гоцанюк.

Юрій Гоцанюк

Міноборони РФ запропонувало віднести територію окупованого Криму до безводних місцевостей, оскільки «з квітня 2014 року припинили подачу води з річки Дніпро на півострів і з тих пір там не вистачає прісної води». У зв’язку з цим, пропонується доплачувати контрактникам за службу на півострові.

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує.
  • За підрахунками директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайла Ромащенко, власних водних ресурсів у окупованого Росією Криму без дніпровської води з материкової України вистачить лише для забезпечення потреб одного мільйона жителів, тобто, менше половини населення півострова. Водозабезпеченість півострова в 10 разів менше потреб кримчан.