Суд заблокував завершення конкурсу на концесію Херсонського порту та визначення переможця

Шостий апеляційний суд Києва зупинив дію наказу про затвердження результатів концесійного конкурсу та визначення переможця конкурсу на концесію Херсонського порту.

Херсонський морський порт Скріншот: RE:THINK

Про це повідомляє видання «Порти України», яке опублікувало копію відповідної ухвали суду.

Відповідно до рішення суду від 3 лютого, воно буде діяти до набуття законної сили рішення суду по суті.

Ініціатор подання позову – ТОВ «Спеціальна компанія Морський порт Херсон» (консорціум ТОВ «Аскет-Шиппінг» (40%) і ТОВ «Глобал Грейн» (60%)).

Компанія звернулася до суду з вимогою визнати прoтиправним і скасувати наказ Мінінфраструктури від 17 січня 2020 року №10 «Про відхилення претендента від участі у кoнцесійному кoнкурсі».

Згідно з рішенням суду, Мінінфраструктури та створеній міністерствoм кoнцесійній кoмісії і робочій групі заборонено вживати будь-які дії, спрямовані на завершення кoнцесійного кoнкурсу.

Інформацію про зупинення дії наказу про затвердження результатів концесійного конкурсу підтвердив Liga.net співзасновник і директор компанії RISOIL S.A Шота Хаджішвілі («Рісойл-Херсон» перемогла в конкурсі).

 

Міністр інфраструктури України Владислав Криклій заявив, що Міністерство інфраструктури оскаржить це рішення.

«Чесна конкурентна боротьба та верховенство права – це те, що потрібно для залучення інвесторів у галузь інфраструктури.
Міністерство інфраструктури забезпечило проведення перших концесійних конкурсів у морських портах Херсон та Ольвія. Все було відкрито, прозоро та з дотриманням вимог чинного законодавства. За це нам дякували навіть представники компаній, які не виграли. Неймовірно, але факт. І це не тільки найвища оцінка чесності. Це – репутаційний здобуток для держави.

Ми прагнемо залучити у портову галузь концесіонерів, які готові інвестувати у розвиток українських портів та мають ресурси для цього. Якщо навіть відсутні кошти на рахунку, навряд чи це той жаданий інвестор.

Сподіваюсь, Феміда пам’ятатиме, що Конституція визначає верховенство права та незалежність суду як головні принципи демократичної держави. Якщо ми хочемо, щоб світові інвестори повірили і прийшли в Україну, саме рівень роботи судової системи буде визначальним».

 

  • 29 жовтня на інвестиційному форумі «RE:THINK. Invest in Ukraine» в Маріуполі голова Херсонської Обласної державної адміністрації Юрій Гусєв представив два пріоритетні проекти для розвитку області  – це концесія Херсонського морського порту та запровадження інноваційної системи зрошення.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine