На Херсонщині заступник керівника обласного хоспісу щомісяця збирав 200 тис. грн хабарів з родичів хворих – СБУ

Співробітники Служби безпеки України викрили в систематичному отриманні хабарів заступника керівника комунального закладу «Обласна лікарня Хоспіс», що знаходиться в підпорядкуванні Херсонської облради.

Про це повідомляє на прес-центр СБУ.

«Оперативники спецслужби встановили, що чиновник вимагав від родичів пацієнтів платежі за перебування хворих в медустанові. Вартість паліативної допомоги – догляду за невиліковно хворими – затриманний оцінював в середньому в 4 тис. гривень. Сума хабара залежала від умов перебування та кількості пацієнтів в палаті. Щоб сім’ї охочіше платили вимагач створював ажіотаж, посилаючись на обмежену кількість місць в хоспісі. Всього заклад розрахований на 50 ліжко-місць. Таким чином він отримував до 200 тис. гривень хабарів щомісяця.

Затримали зловмисника на робочому місці при отриманні 8 тис. гривень – плати за два місяці паліативної допомоги. Під час обшуку в його кабінеті вилучено ще 30 тис. гривень, які він встиг «заробити» в цей день», – йдеться в повідомленні.

В рамках кримінального провадження, відкритого за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України, фігуранту справи повідомлено про підозру. Триває досудове слідство, встановлюється причетність інших посадових осіб до корупційних схем.

  • Контррозвідка Служби безпеки України заблокувала трафік незаконного отримання українських соціальних виплат. Перевізника затримали на КПВВ «Майорське». Він прямував до Сєвєродонецька для чергового незаконного оформлення соціальних нарахувань.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine