Мобільний додаток «Дія» вже завантажили 1,117 млн українців

З моменту запуску мобільний додаток державних послуг «Дія» вже завантажили 1,117 млн українців. Відтепер вони мають змогу отримати електронні посвідчення водія та свідотцтво про реєстрацію автівки.

Фото: thedigital.gov.ua

Про це кореспонденту Центру журналістських розслідувань повідомили у міністерстві цифрової трансформації України.

Для авторизації у додатку потрібно бути клієнтом українського банку та увійти через BankID. Наразі через реєстр у застосунку відображаються лише водійські права та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. До кінця лютого Міністерство пообіцяло зробити наявною і е-версію паспорту.

Як розповів керівник проекту «Дія» Мстислав Банік, додатком можуть користуватися близько 5 млн українців. Ще чотири мільйони мають проблемні документи, з якими виникають помилки.

«Спочатку ми могли створити цифровий образ лише для 2,5 млн документів. Тобто 7 млн документів – це водії, посвідчення яких не має фотографії в реєстрі, в яких невірний статус, так як база формувалася, розвивалася, змінювалася. Потім ми змогли імпортувати 3 млн фотографій з демографічного реєстру, id-карти. Після того таких документів стало 5,5 млн. Є 4 млн громадян, яким треба спробувати верифікацію або прийти до сервісного центру і за 30 хвилин отримати новий документ», – пояснив Банік.

У майбутньому через додаток буде можливість користуватися електронним паспортом, студентським квитком, страховим полісом та ідентифікаційним кодом, здійснювати онлайн-сплату штрафів та отримувати послуги для бізнесу.

Нагадаємо:

  • 6 лютого у Києві відбулася презентація мобільного додатку «Дія», який слугуватиме для збереження та застосування документів особи в електронному вигляді. Додаток презентував президент Володимир Зеленський в рамках анонсованого проекту «Держава у смартфоні». Кінцевою метою проєкту є об’єднання усіх державних цифрових сервісів у програмі «Дія».
  • Наразі додаток можна безкоштовно завантажити на мобільні пристрої (зокрема, на смартфони), що працюють на Android та iOS – з Google Play та App Store відповідно. Авторизуватись у додатку можна за допомогою Privat24 та BankID.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine