Рада розгляне законопроект, який прискорить контроль у КПВВ на лінії розмежування на Донбасі і на адмінкордоні з Кримом

Комітет Верховної Ради з питань цифрової трансформації пропонує парламенту прийняти за основу законопроєкт, який дозволить прискорити проходження громадянами процедури прикордонного контролю у контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) на лінії розмежування на Донбасі і на адмінкордоні з окупованим Кримом завдяки використанню системи фіксації біометричних даних.

Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомляє інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Як зазначається, комітет на своєму засіданні розглянув проєкт закону №2729 «Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про Державну прикордонну службу України» щодо здійснення процедур прикордонного контролю», яким пропонується надати повноваження Держприкордонслужбі здійснювати процедуру прикордонного контролю з використанням фіксації біометричних даних щодо громадян України.

«Так, громадяни України, які виявлять намір пройти прикордонний контроль в пришвидшеному порядку, зможуть скористатися системами фіксації біометричних даних для автоматизованої обробки в тих пунктах пропуску через державний кордон та у контрольних пунктах в’їзду-виїзду на тимчасово окуповані території де такі системи встановлені», – йдеться у повідомленні.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти цей законопроєкт за основу і направити висновок до Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Нагадаємо:

  • Правозахисники підготували рекомендації для тих громадян, яким у КПВВ на лінії розмежування прикордонники забороняють виїзд з підконтрольної уряду України території на окуповані Донбас або Крим через нібито наявність певних невиконаних зобов’язань, наприклад, заборгованості перед податковою, хоча таких зобов’язань особа вже не має.
  • Також правозахисники підготували інструкцію для громадян, за якою вони можуть перевірити, чи є в них певні обмеження, через які у КПВВ прикордонники можуть їм заборонити виїзд з підконтрольної уряду України території на окуповану територію Донбасу і Криму, та як діяти у випадку відмови при перетині лінії розмежування.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine