Звільненого під час останнього обміну українця підозрюють у катуванні своїх співвітчизників

Звільненому під час останнього обміну утримуваними особами українцю повідомили про підозру в участі в терористичній організації та порушення звичаїв війни. Проти нього свідчили інші звільнені українці.

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

Слідчі Служби безпеки України під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора повідомили про підозру у катуванні звільненому під час останнього обміну утримуваними особами українцю. 

За версією слідства, цей громадянин під час перебування у тюрмі так званого «МДБ ДНР» на території колишнього заводу «Ізоляція», що у Донецьку, добровільно вступив до складу підрозділу бойовиків.

Разом з іншими бойовиками бив та катував своїх же співгромадян, цивільних осіб і полонених українських військовослужбовців.

Доказову базу зібрано у результаті проведених допитів потерпілих.

Під час обшуку за місцем проживання підозрюваного правоохоронці виявили та вилучили речі, предмети і документи, що підтверджують його участь у «ДНР».

Наразі затриманому повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни), ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній організації). Досудове розслідування триває.

За кілька днів до цього звільнений з полону у грудні 2019 журналіст Станіслав Асєєв назвав двох українців, які катували полонених – Олексій Кусков та Євген Бражніков. Останнього звільнили під час останнього обміну. За словами Асєєва, Бражніков потрапив у поле зору СБУ.

  • Верховний суд підтвердив вирок для мешканки Краматорська, яка отримала 5 років позбавлення волі за те, що була головою «виборчої комісії» при проведенні так званого «референдуму» на Донбасі у 2014 році.
  • Кабінет міністрів України створив Єдину комісію з питань українських політв’язнів в РФ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine