Кабмін створив Єдину комісію з питань українських політв’язнів у РФ

Кабінет міністрів України створив Єдину комісію з питань українських політв'язнів в РФ.

Про це повідомив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

«Робота Єдиної комісії допоможе максимально якісно і своєчасно надавати допомогу, в тому числі матеріальну, тим, хто повернувся з полону. А також ефективно координувати взаємодію органів державної влади, відповідальні за допомогу тим, хто був позбавлений волі», – сказав Гончарук.

За данними представниці України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі Валерії Лутковської, у полоні бойовиків так званих «ДНР» і «ЛНР» залишаються ще близько трьохсот українців. Україна продовжить переговори щодо їх повернення.

Станом на 20 січня 2020 року, за даним СБУ, на окупованих територіях Донецької та Луганської областей незаконно утримуються 184 особи.

За даними Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, на сьогодні на території Росії і окупованого Криму незаконно утримуються 116 українських політв’язнів.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року координатор Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник повідомила, що Росія незаконно утримує за гратами по «кримським справах» 88 осіб, які зараз утримуються в СІЗО і колоніях окупованого Криму, а також в СІЗО на території РФ.
  • У січні 2019 року міжнародна правозахисна організація Human Rights Watch в доповіді «Всевітній звіт 2020» відзначила, що російська «влада» окупованого Криму продовжує переслідувати кримських татар і притягувати їх до кримінальної відповідальності за надуманими обвинуваченнями в злочинах терористичної спрямованості.
  • За даними КПГ, у 2019 році в окупованому Криму 43 людини були незаконно позбавлені волі через політичні та релігійні переслідування, хоча формально вони були обвинувачені за різними кримінальними статтями.
  • Упродовж 2019 року російські силовики провели 157 незаконних затримань і 335 арештів в окупованому Криму, каже член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine