Громадські організації звинуватили Командувача ООС у порушенні Конституції через обмеження на перетин КПВВ

Скасувати обмеження на перетин лінії розмежування з тимчасово непідконтрольними територіями Донбасу через загрозу поширення коронавируса Covid-19 вимагає від командувача Об'єднаних сил Володимира Кравченка ряд правозахисних організацій.

Про це йдеться в повідомленні організації «Восток SOS»

Правозахисники вважають, що наказ обмежує права і свободи людини.

«Він (наказ – ред) порушує конституційні права громадян, передбачені статтями 24, 33 і 49 Конституції України, і таким чином штучно розділяє громадян України на тих, хто має право на отримання медичної допомоги та може вільно пересуватися, і тих, хто цієї можливості позбавлений», – йдеться в заяві.

Відзначається, що на непідконтрольних територіях відсутня можливість отримати кваліфіковану медичну допомогу. Правозахисники припускають, що обмеження може спонукати людей до незаконного перетину кордону України через «неконтрольовані пункти пропуску і посилить залежність громадян України від країни-окупанта».

Крім того, наказ Командувача ОС створює додаткову напругу між жителями тимчасово окупованих територій і тими, хто проживає в населених пунктах, розташованих близько КПВВ … Жителі тимчасово окупованій частині Донбасу в очах жителів прифронтових територій не повинні ставати джерелом додаткової небезпеки», – відзначили правозахисники .

Під зверненням підписалися ZMINA, благодійний фонд «Восток SOS», громадська організація «Донбас SOS», благодійний фонд «Право на захист», Кримська правозахисна група, Офіс з розробки гуманітарної політики України, благодійний фонд «Стабілізейшн Супорт Сервісез», громадський холдинг «Група впливу», Харківський інститут соціальних досліджень, громадська організація «Крим SOS».

6 березня, прес-центр Об’єднаних сил повідомив, що з ранку 7 березня на лінії розмежування будуть введені тимчасові обмеження в зв’язку з поширенням на тимчасово окупованих територіях ГРВІ, збудником яких може бути коронавірус Covid-19. Всі особи, що перетинають лінію розмежування через КПВВ, будуть проходити процедуру огляду і температурного сканування. Людей з відповідними симптомами, які зареєстровані на підконтрольній Україні території, будуть доставляти до спеціалізованого лікувального закладу. А людей з реєстрацією на окупованому Донбасі не будуть пропускати зовсім.

З 7 березня вводяться тимчасові обмеження на перетин контрольних пунктів в’їзду-виїзду (КПВВ) через поширення на окупованому Донбасі випадків захворювання на гострі респіраторні захворювання, збудником яких, ймовірно, є коронавірус. У разі виявлення ознак захворювання на коронавірусну інфекцію в жителів тимчасово окупованих територій, їх НЕ БУДУТЬ пропускати через лінію розмежування.

Нагадаємо:

  • З кінця лютого 2020 року для недопущення поширення коронавірусу українські прикордонники посилили заходи контролю у контрольних пунктах в’їзду-виїзду (КПВВ) на Донбасі. У всіх громадян, які слідують з окупованої території через лінію розмежування, перевіряють температуру тіла.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine