У «ДНР/ЛНР» медиків залякують ув’язенням за розголошення даних про померлих від COVID-19 – ГУР

На Донбасі у так званих «ДНР» і «ЛНР» російські окупаційні адміністрації приховують факти інфікування коронавірусом місцевих мешканців, а медикам бойовики погрожують «кримінальною» відповідальністю за розголошення даних про померлих від COVID-19 на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях.

Фото: presalibera.net

Про це повідомив на брифінгу у Києві речник Міноборони України Олександр Мотузяник з посиланням на інформацію Головного управління розвідки МОУ, передає Центр журналістських розслідувань.

«Представники так званих «силових структур» вилучають історії хвороб померлих та попереджають медперсонал про притягнення до «кримінальної» відповідальності за розголошення інформації, у тому числі про те, що більшість інфікованих протягом березня відвідували РФ через неконтрольовані Україною ділянки кордону», – сказав Мотузяник.

При цьому додав він, на окупованому Донбасі триває процес видачі російських паспортів місцевим мешканцям, яким для отримання документу потрібно їхати на російську територію. Зокрема, з початку квітня спеціальними автобусними рейсами до Ростовської області РФ та у зворотному напрямку було перевезено понад двох тисяч осіб. За даними розвідки, це призводить до погіршення епідеміологічної ситуації на тимчасово окупованій території у Донецькій та Луганській областях.

Нагадаємо:

  • В кінці березня віце-прем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков повідомив, що в так званих «ДНР» і «ЛНР» дуже складна ситуація з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19 в зв’язку з чим чиновники окупаційних адміністрацій почали вивозити свої родини в Росію через неконтрольовану Україною ділянку україно-російського кордону.
  • Кабмін України буде пропонувати ввести гуманітарні конвої із засобами захисту від коронавіруса, а також просити Міжнародний комітет Червоного Хреста, гуманітарні місії ООН та інші міжнародні організації про допомогу для жителів окупованого Донбасу.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine