РФ створює нестерпні умови тримання громадянам України у місцях несвободи РФ та окупованого Криму – Денісова

Країна-агресор навмисно створює нестерпні умови тримання громадянам України, які незаконно утримуються у місцях несвободи РФ та тимчасово окупованого Криму. Мета – зламати їх волю та віру в те, що скоро всі будуть звільнені.

Про заявила Уповноважений Верховної Ради з прав людини Верховної Ради України Людмила Денисова.

«З Олександра Шумкова навмисно роблять «злісного порушника». Його знову помістили в ШІЗО за формальними підставами, аби змінити режим відбування покарання на більш суворий. Керівництво «ФКУ ИК 4 УФСИН России по Тверской области» свідомо порушує права громадянина України, передбачені пунктами 29, 30 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями, схвалених Економічною і Соціальною Радою ООН і статями 115, 116, 117 Кримінально-виконавчого кодексу Російської Федерації.

Ігор Кіяшко, який утримується у «ФКУ ИК 11 УФСИН России по Нижегородской области», не витримує постійного високого артеріального тиску, сильних судом судин ніг та постійного головного болю. Звернення щодо надання йому медичної допомоги – проігноровані. Це порушення пункту 22 Мінімальних стандартних правил поводження з в’язнями.

Тим часом, Південний окружний військовий суд Ростова-на-Дону продовжив арешт для 8 незаконно ув’язнених кримських татар до 13 серпня 2020 року.

РФ цілеспрямовано піддає небезпеці життя та здоров’я всіх українців що утримуються в місцях несвободи в РФ та на території тимчасово окупованого Криму, адже в умовах пандемії коронавірусної інфекції їх не забезпечують елементарними засобами індивідуального захисту, що створює умови для поширення та інфікування.

Звертаюся до Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй з прав людини Michelle Bachelet Мішель Бачелет, Council of Europe Commissioner for Human Rights Комісара Ради Європи з прав людини Дуні Міятович та Council of Europe Генерального секретаря Ради Європи Марії Пейчинович-Бурич з проханням захистити права громадян України, які утримуються в місцях несвободи на території Російської Федерації та тимчасово окупованій Автономній Республіці Крим.

Прошу в межах компетенції, сприяти у забезпеченні належних умов тримання та наданні медичної допомоги в умовах пандемії коронавірусної інфекції COVID-19, з урахуванням рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я та Підкомітету ООН з питань запобігання катуванням державам-учасницям та національним превентивним механізмам у зв’язку з пандемією коронавірусної інфекції (COVID-19) від 25 березня 2020 року.

Закликаю міжнародні правозахисні організації застосувати наявні важелі впливу та посилити тиск на країну-агресора РФ. Адже в повній ізоляції в умовах карантину їх незаконне тримання в місцях несвободи може для когось завершитися фатально», – написала вона.

Нагадаємо:

  • За данними координаторки Кримської правозахисної групи Ольги Скрипник, Росія незаконно утримує за гратами за «кримськими справами» 88 людей, які зараз утримуються в СІЗО і колоніях окупованого Криму, а також в СІЗО на території РФ.
  • Повний список кримчан – політв’язнів Кремля, серед яких як заарештовані в окупованому Криму і незаконно засуджені представники «Хізб-ут Тахрір», так і кримські активісти, тут.
  • Російська «влада» окупованого Криму продовжує переслідувати кримських татар і притягати їх до кримінальної відповідальності за надуманими звинуваченнями в злочинах терористичної спрямованості, йдеться в доповіді міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch (HRW) «Всесвітній звіт 2020».
  • Упродовж 2019 року російські силовики провели 157 незаконних затримань і 335 арештів в окупованому Криму, повідомив член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine