У НАТО обговорять нарощування РФ військового контингенту в Криму і дезінформацію під час пандемії

Міністри оборони країн НАТО зустрінуться онлайн 15 квітня, щоб обговорити виклики з безпеки, дезінформацію та кризу через коронавірус.

Про це повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столбентерг, пише Голос Америки.

Серед питань обговорення – нарощення російських військ в Криму та агресія на сході України.

«Криза коронавірусу торкнулася всіх нас, але вона не прибрала виклики з безпеки, які стояли перед нами до кризи», – сказав Столтенберг.

«Ми бачимо, що Росія продовжує підтримувати сепаратистів в Україні, у східній Україні. Ми спостерігаємо надзвичайне нарощування ними військових сил у Криму і ми бачимо їхню присутність у Чорному морі. Це частина викликів з питань безпеки, які стоять зараз перед нами» – додав він.

За словами генерального секретаря альянсу, НАТО збільшило свою присутність на землі у регіоні Чорного моря в рамках програми Tailored Forward Presence у Румунії, а також у повітрі та в морі.

«Ми також тісно співпрацюємо з країнами-партнерами у регіоні Чорного моря – з Україною та Грузією», – додав він.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг Фото: Reuters

Міністри оборони НАТО на засіданні 15 квітня обговорять також стримування та оборону країн НАТО, як підтримувати місії та операції альянсу впродовж пандемії.

На порядку денному також – важливість протидії дезінформації.

«Ми спостерігаємо, як деякі урядові і неурядові сили намагаються використати пандемію, щоб поширити неправдиву і шкідливу інформацію. І намагаються розділити нас. Союзники мають тісно співпрацювати, щоб ідентифікувати, відстежити і викрити їхні зусилля. Відкриті та прозорі ЗМІ є найкращою опорою від дезінформації та пропаганди», – заявив Єнс Столтенберг.

«Найкраща зброя, яку ми маємо проти дезінформації, це вільні, відкриті і незалежні ЗМІ. То ж те, що роблять журналісти, це дуже важливо. Особливо у час такої важкої кризи, в якій ми перебуваємо зараз», – додав очільник Північноатлантичного альянсу.​

За розрахунками Головного управління розвідки, в 2022-2023 роках ударні угруповання РФ будуть здатні проводити повноцінний стратегічний наступ в Україні без додаткової мобілізації.

Росія основні зусилля спрямовує на модернізацію і оновлення наступального озброєння. Крім того, вона переоснащувати ядерну зброю. Зокрема, розвиває нову ракетну систему «Сармат», дальність ураження якої досягає 12 тис. км, додав Скібіцький.

Основні завдання Головного управління СБУ в Автономній Республіці Крим – це контррозвідувальне забезпечення та документування злочинів, які вчиняються в окупованому Криму, Євген Нетужилов, начальник ГУ СБУ в АР Крим, заявив Центру журналістських розслідувань у програмі спецпроекту «2020: Кримський порядок денний влади».

Нагадаємо:

  • 6 листопада 2019 року заступник міністра закордонних справ України Єгор Божок повідомив у штаб-квартирі ООН, що російська військова присутність у Криму збільшується і станом на осінь 2019 року становить 31,5 тис. військових, а також близько тисячі одиниць техніки, зокрема танків, броньованих машин, потужних бойових засобів артилерії, авіації та флоту.
  • Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України Руслан Хомчак заявив в рамках засідання Військового комітету ЄС в Брюсселі, що Росія окупувала Крим, оскільки півострів їй потрібен як військовий плацдарм для встановлення панування не тільки в Чорному, а й в Середземному морі.
  • 9 грудня 2019 року Генасамблея ООН прийняла резолюцію, що закликає Росію вивести свої війська з окупованого Криму і припинити тимчасову окупацію території України.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine