Руйнівники Хан Сараю провалили контракт на реконструкцію Історичного бульвару в Севастополі

Російська Федеральна державна казенна установа «Дирекція з будівництва, реконструкції та реставрації» (ФДКУ ДСРіР) розірвала контракт на реставрацію Історичного бульвару в окупованому Севастополі з компанією «Меандр» (Санкт-Петербург), яка раніше відзначилася варварською «реставрацією» споруд Хан Сараю в Бахчисараї та ушкодженням Воронцовського палацу в Алупці.

Будівля Панорами «Оборона Севастополя» на Історичному бульварі Фото: sevastopol.su

Про це повідомляє російське видання «КоммерсантЪ».

ТОВ «Меандр» систематично порушувало умови контракту, а роботи значно відстають від графіку, стверджує видання з посиланням на відповідь ДСРіР. 

У січні 2020 року російське МВС порушило кримінальну справу про шахрайство щодо керівників підрядника реконструкції меморіального комплексу пам’яток оборони міста в 1854-1855 роках «Історичний бульвар» – ТОВ «Меандр». 

Завершення робіт планувалося на травень 2020 року, але було перенесено на 2021 рік. Фактично роботи були зупинені рішенням суду у квітні 2019 року через конфлікт з субпідрядником. 

Згідно з даними претензії ФДКУ ДСРіР до ТОВ «Меандр», з 48 пунктів графіку виконання контракту не виконаний 41 пункт. При тому вже витік термін виконання 27 пунктів графіку, за які «Меандр» ще не брався. 

Сума контракту, укладеного в 2018 році, становить 433,5 млн руб. 

За даними претензії ФДКУ ДСРіР до ТОВ «Меандр», з цієї суми підрядник фактично отримав 307,3 млн руб. ФДКУ ДСРіР вимагаловід ТОВ «Меандр» сплатити майже 65 млн руб. неустойки за порушення контрактних зобов’язань і ще 16,2 млн руб. за оплачені, але не підтверджені нічим роботи, але підрядник ці вимоги не задовольнив.

Нагадаємо:

  • 13 січня 2020 року «Верховний суд» окупованого Криму залишив без задоволення апеляційну скаргу на постанову «Ялтинського міського суду» про адміністративне правопорушення відносно фірми «Меандр», яка при «реконструкції» Воронцовського палацу в Алупці допустила намокання стелі, стін і меблів пам’ятника архітектури.
  • В жовтні 2018 року Центр журналістських розслідувань у статті  «Гроші – «пітерським»,  війна – палацам» повідомляв, що тендер на розробку науково-проектної документації (НПД) з ремонтно-реставраційних робіт у Ханському палаці в Бахчисараї виграло ТОВ «Меандр» з Санкт-Петербургу.  Загальна сума контрактів, які ця компанія отримала в окупованому Росією Криму за два роки, складає майже два мільярди рублів. Серед інших «Меандр» отримав контракт з розробки НПД та виконання першочергових протиаварійних виробничих робот у Комплексі споруд Воронцовського палацу в Алупці на суму 367 млн рублів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine