Абітурієнти з Донбасу та Криму зможуть вступати до трьох вишів МВС за спрощеною системою

Відтепер абітурієнти з окупованих Донбасу та Криму зможуть вступати до Донецького юридичного інститут МВС України, Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е.О.Дідоренка та Одеського державного університету внутрішніх справ (ОДУВС) за спрощеною системою та вчитися за кошти держбюджету. На їх базі будуть створені освітні центри «Донбас-Україна» і «Крим-Україна».

Фото: oduvs.edu.ua

Відповідний наказ за №373 міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова, опублікував на своїй сторінці у Facebook ректор ОДУВС В’ячеслав Аброськін.

«Якщо все ж таки ми плануємо повертати окупований РФ Крим, окремі території Донецької і Луганської областей, то в наших учбових закладах МВС повинні вже сьогодні вчитися майбутні офіцери поліції – діти, громадяни України, з цих окупованих територій. Завдяки міністру внутрішніх справ України Арсену Авакову наші діти з окупованих територій вже з 04.05.2020 року мають таку можливість – вступати на пільгових умовах та вчитися за рахунок коштів державного бюджету», – написав Аброськін.

Він також подякував за активну підтримку такої ініціативи народному депутату України Мустафі Джемілєву, голові кримськотатарської громади Одеської області Мєр’єм Джелілову, постійному представнику президента України в АР Крим Антону Кориневичу, колишньому першому заступнику представника президента в АРК Ізету Гданову.

«Запрошую своїх земляків з Криму, які мають бажання отримати вищу освіту і стати офіцером поліції вступати до нашого університету. Така можливість тепер у вас є. У мене є велике бажання, щоб до нас приїжджали та вчилися представники молоді кримськотатарського народу, тоді я особисто буду впевнений, що ми обов’язково повернемо Крим», – наголосив ректор ОДУВС.

Нагадаємо:

  • Правозахисники Української гельсінської спілки з прав людини (УГСПЛ) підготували та направили до Міністерства освіти варіанти змін до наказів, що мають надати рівні можливості для вступу в українські ВНЗ дітей з непідконтрольних територій.
  • Центр журналістських розслідувань зробив дослідження можливостей отримання української освіти дітьми із Криму та Донбасу. Про проблеми та можливості для дітей з окупованих територій дивіться у відео.
  • Освітні центри «Крим-Україна» та «Донбас-Україна» об’єднані. Тож зараз географія «спрощеного вступу» для мешканців території проведення ООС не обмежується лише Донецькою та Луганською областю.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine