«Суд» у Криму почав розглядати справу проти Ленура Іслямова

В окупованому Криму «Верховний суд» почав розгляд кримінальної справи щодо власника кримськотатарського телеканалу ATR і організатора енергетичної блокади Криму Ленура Іслямова, якого звинувачують в «організації незаконного збройного формування, здійсненні диверсійних дій, а також по 6 епізодах ст.280 КК РФ «Публічні заклики до здійснення екстремістської діяльності».

Ленур Іслямов Фото: investigator.org.ua

Як повідомляє «Кримський процес», через режим «підвищеної готовності», який діє на території Криму до 31 травня (щодо запобігання епідемії коронавірусу), судові пристави не допустили присутності на першому судовому засіданні у цій справі слухачів. Також не вдалося отримати коментарі з боку захисту по даному процесу.

Колегія «Верховного суду Криму» засідає під головуванням судді Алли Хіневич.

Раніше в кримських «судах» було винесено 3 обвинувальних вирока щодо кримських татар, яких визнали «винними в тому, що вони були членами незаконного збройного формування «Добровольчий батальйон імені Номана Челебіджихана». Ще щонайменше 2 колишніх жителя Криму були засуджені заочно до утриманню під вартою, в зв’язку з підозрами в тому, що вони також є членами цього формування. 

Кримінальну справу щодо Ленура Іслямова було порушено 22 жовтня 2015 року «Управлінням ФСБ по Республіці Крим і місті Севастополі». При цьому російські силовики не уточнювали, за якими статтями було порушено кримінальну справу. Іслямов був оголошений у федеральний розшук.

  • 20 вересня 2015 року в Херсонській області на адміністративному кордоні з окупованих Кримом почалася акція по безстрокової блокаді поставок українських товарів на півострів. Активісти блокують рух по дорогах, що ведуть до трьох контрольним пунктам в’їзду-виїзду в Крим «Каланчак», «Чаплинка» і «Чонгар». При цьому в Крим не пропускаються тільки вантажні автомобілі і фури.
  • У ніч 6 жовтня 2015 року була пошкоджена опора високовольтної мережі, по якій подається електроенергія з материкової України в окупований Крим.
  • На початку 2016 року учасники програми акції по блокаді поставок в анексувати Росією Крим створили громадське формування «Аскер», яке співпрацює з прикордонниками на адміністративному кордоні з окупованих півостровом.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine