У МЗС призначили спецпредставника з питань санкційної політики

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба призначив посла з особливих доручень Олексія Макеєва своїм спеціальним представником з питань санкційної політики.

Олексій Макеєв, фото: Укрінформ

Про це повідомили у пресслужбі МЗС України.

Олексій Макеєв буде займатися координацією діяльності міністерства, а також взаємодією з ключовими міжнародними партнерами України у сфері санкційної політики. Зазначимо, це вперше така посада з’являється у МЗС.

«Міжнародні санкції є важливим зовнішньополітичним інструментом впливу на ті держави, фізичні і юридичні особи, які є системними порушниками міжнародного права та прав людини», – повідомили у міністерстві.

Призначення Макеєва створить належні умови для роботи МЗС на виконання вимог Закону України «Про санкції», а також сприятиме координації зусиль України з ключовими країнами і міжнародними інституціями для посилення тиску на Російську Федерацію як на державу-агресора за порушення міжнародного права та прав людини, додали у МЗС.

Олексій Макеєв був політичним директором МЗС у 2014-2020 роках.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, Секретар РНБО Олексій Данілов хоче зробити СБУ координатором санкційної політики: відеонарада за участі Секретаря РНБО Олексія Данілова, голів СБУ і Нацбанку, прем’єр-міністра і п’ятьох членів уряду ухвалила рішення про визначення СБУ координаційним державним органом з санкційної політики, свідчить документ РНБО.

Центр журналістських розслідувань надіслав запити на ім’я Секретаря РНБО і Голови РНБО, щоб отримати відповідь, на підставі яких норм чинного законодавства СБУ була визначена «координаційним державним  органом у сфері формування та реалізації санкційної політики» за результатами наради із сімома членами РНБО, та чи відповідають дані дії Секретаря РНБО його повноваженням, визначеним Законом України «Про Раду національної безпеки і оборони».

У визначений законом «Про доступ до публічної інформації» термін 5 діб Секретар РНБО та Голова РНБО відповіді не надали. Натомість, редакція отримала від Служби забезпечення доступу до публічної інформації та зв’язків із ЗМІ Апарату РНБО України за підписом керівниці Служби В.Шведової прохання надіслати копію «Протокольного рішення наради з використанням відеоконференцзв’язку з питання «Про застосування санкцій та забезпечення моніторингу їх ефективності».

Згідно з чинним законом України «Про санкції», державними органами, що відповідають за санкційну політику України, є Кабінет Міністрів України, СБУ, РНБО, Верховна Рада України, Нацбанк і президент.

Нагадаємо:

  • Докладніше про санкційну політику України та про спробу переформатувати систему контролю за застосуванням та скасуванням санкцій дивіться у відеоблозі Євгенія Лешана «Дай покермую! СБУ хоче узурпувати контроль за санкційною політикою України».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine