Кабмін спростив ідентифікацію переселенців

Кабінет міністрів України автоматизував обмін даними між Мінсоцполітики та Держприкордонслужбою: обмін даними відбуватиметься через систему електронної взаємодії державних інформаційних ресурсів в порядку, визначеному законодавством, а до підключення до таких систем - в порядку, визначеному спільним рішенням цих органів. Це спростить ідентифікацію внутрішньо переміщених осіб (ВПО).

Фото: mariupolnews.com.ua

Про це повідомляє урядовий портал.

«Завдяки такому обміну інформацією буде здійснюватися державний контроль за дотриманням вимог законодавства при визначенні права громадян на призначення (отримання) державних виплат, а також виявлення можливих зловживань або фактів надання недостовірних даних, що призводить до нецільового використання бюджетних коштів на зазначені цілі», – йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, правозахисники пояснили, для чого переселенці мають отримувати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО), які переваги вона надає, та чи можна від неї відмовитись, якщо громадянин, що переселився з окупованої території Донбасу або Криму, не має потреби у її використанні.

Нагадаємо:

  • Правозахисники підготували роз’яснення внесених 8 квітня Кабміном України змін щодо порядку соцвиплат внутрішньо переміщеним особам (ВПЛ) на період карантину.
  • Правозахисники пояснюють, що переселенці, які не мають довідки внутрішньо переміщеної особи (ВПО) та реєстрації на підконтрольній території України, все одно мають право на отримання медичної допомоги у медичних закладах країни. Це особливо актуально зараз, коли в Україні діють карантинні заходи через пандемію коронавірусу.
  • Правозахисники дали рекомендації, як вимушені перселенці з Донбасу та Криму можуть отримати довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (ВПО) для дитини у період карантину.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine